Android işletim sistemli Avea inTouch ZTE Blade telefonunu rootlayarak işletim sisteminde süper kullanıcı konumuna yükselebilirsiniz. Bu konum size cihaz yazılımnda değişiklik yapma hakkı ve uygulamalar üzerinde kontrol yetkisi sağlar.

Root hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Root Nedir? makalesi ve Gereksiz Uygulamaları Kaldırma makalesini okuyabilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Bilgisayarın telefonu tanıması için Ayarlar – Uygulamalar – Gelişim – USB Hata Ayıklama yolunu izleyip Hata Ayıklama Modunu etkinleştirmelisiniz.

İhtiyacınız olan dosya:

1: iRoot (vRoot)

iRoot programını indirip bilgisayarınıza kurun. Programı açın, ilk açılışta güncelleme isteyebilir, programı güncelleyin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücüler otomatik olarak yüklenecektir. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

ROOT butonu aktifleştiğinde butona tıklayarak işlemi başlatın. Bir kaç dakika sonra telefon kendini yeniden başlatacak ve işlemin başarıyla bittiğine dair programda Complete butonunu göreceksiniz. Programı kapatabilirsiniz.

Telefon açıldığında menüden Kinguser uygulamasını bulup açın. Herhangi bir hata almıyorsanız işlem başarıyla bitmiş demektir. Telefona kurulan iki adet çince uygulmayı uygulama yöneticisnden kaldırabilirsiniz.

2 thoughts on “Avea inTouch (ZTE Blade) Root Yapma”
    1. Burada paylaşılan bilgiler inTouch 1 modeli için geçerli. Ancak rooting işlemi için iRoot programı kullanılmış. Yani aynı şekilde deneme yapıp, kendiniz bizzat olup olmadığı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir