Avea inTouch 4 akıllı telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüyü aynen kaydedebilir, bu görüntüyü düzenleme ya da paylaşım gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. inTouch 4’ün dahili olarak sunduğu özellik sayesinde Play Store üzerinden ekstra bir uygulama indirmenize gerek kalmaz ve bu şekilde telefon hafızası gereksiz yere kullanılmaz.

Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü alma, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özelliğin uygulanışı oldukça basittir.

Avea inTouch 4 modelinde ekran görüntüsü alma yöntemi, diğer Avea inTouch üyeleriyle ve bir çok Android işletim sistemi kullanan markanın telefonlarıyla aynıdır.

Yapmanız gereken ilgili ekranda, görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemek.

avea-intouch-4-ekran-goruntusu-almaYöntem doğru uygulandığında ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme olur ve bir deklanşör sesi duyulur. Ayrıca akıllı durum çubuğunda da işleme dair bilgilendirme yapılır.

Yakaladığınız görüntü artık telefonun galerisinde.

6 thoughts on “Avea inTouch 4 Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”
  1. Dediğiniz gibi yaptık,ekran görüntüsü fotoğrafını yukarıda gösteriyo ama galeride açılamıyor yazıyor yada siyah bi ekran görüntüsü oluyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir