Asus ZenFone Modellerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Asus ZenFone serisi akıllı telefonlar Android işletim sistemiyle çalışıyor ve bu işletim sisteminin sunduğu dahili özellik ile o an ekranınızda bulunan görüntüyü aynen kaydedip,  galeriye ekleyebiliyorsunuz. Tabi sunulan dahili özellik dışında da Android uygulama marketi Play Store üzerinde ‘screenshot’ aratması yaparak, ücretsiz uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Asus ZenFone serisi mobil cihazların tamamında ekran görüntüsü alma yöntemi aynıdır. Fiziksel tuşlar yardımıyla, basit bir kombinasyonla yapabildiğiniz işlem, cihazların tasarımından bağımsız olarak aynı şekildedir. Yani bazı ZenFone serisi ürünlerin fizizsel tuşlarının arka tarafta olması durumu değiştirmiyor, uygulama özdeştir.

Ekran görüntüsü alabilmek için cihazların güç(kilit) ve ses kısma tuşlarını kullanmalısınız.

Bu 2 tuşa birlikte basıp, kısa bir süre beklediğinizde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklaşör sesi duyarsanız. Akıllı bildirim çubuğunda da işleme dair alınan bilgilendirmeyi görürsünüz.

asus-zenfone-serisi-ekran-goruntusu-alma-

Eğer fiziksel tuşlarınızdan birisi çalışmıyorsa, ilk paragrafta değindiğimiz gibi ücretsiz uygulamalardan indirip, deneyebilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntem Asus’un Zenfone 2, Zenfone 2 Laser, Zenfone 2 Selfie, Zenfone 4, Zenfone 5, Zenfone 6, Zenfone Go, Zenfone Zoom gibi  tüm modeller için geçerlidir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir