Asus Zenfone 6 telefonunuzu modem olarak kullanıp mobil internetinizi bilgisayarınızda kullanabilir veya diğer cihazlarınızla paylaşabilirsiniz.

Tethering ve taşınabilir hotspot olarak sunulan bu hizmet ile,  USB, Bluetooth veya Wi-Fi yoluyla mobil internetinizi paylaşabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken şey; bu özelliği kullanmak için mobil internetinizin açık olması gerektiğidir. Yani normalde mobil internet ile telefonunuzdan internete girebiliyor olmanız gerekmektedir.

Telefonunuzu modem olarak kullanmaya başlamak için mobil veriyi açın. Ayarlara girin. KABLOSUZ ve AĞLAR sekmesinden Diğer seçeneğine dokup menüyü açın.

Burada Tethering ve taşınabilir hotspot seçeneğine dokunun. USB kablosuyla bağlanacaksanız telefonu usbb kablosuyla bilgisayara bağlayıp USB Bağlantısı seçeneğini aktifleştirin. USB’yi seçtiğinizde sürücü yüklenmesi isteyebilir. Sürücülerle sorun yaşarsanız buradan Asus Pc Link programını indirip bilgisayara kurun. Sürücülerle sorun yaşarsanız buradan Intel sürücülerini indirebilirsiniz.

Bluetooth bağlantısı gereçekleştirecekseniz, ineternetinizi paylaşacağınız cihazla bluetooth bağlantısı gerçekleştirip Bluetooth internet paylaşımı seçeneğini aktifleştirin.

Wi-Fi ile internet paylaşımı yapmak içinse aşağıdaki yönergeleri izleyin.

Taşınabilir Kablosuz Hotspot seçeneğini aktifleştirin ve Kablosuz hotspot kurulumu yap seçeeğine dokunun. Çıkan ekranda ağa bir isim ve şifre atayın. Kaydet butonu ile çıkın. Belirlediğiniz şifreyi internetinizi paylaşmak istediğiniz cihaza girip ağa bağlanabilirsiniz.

2 thoughts on “Asus Zenfone 6 Modem Olarak Kullanma”
  1. Hocam nenim sorunum su elimde zenfone var ve bir wifiye bagli ama ben wifinin sifresini bilmiyorum benim istedigim bu wifiyi masaüstü pc de de kullammak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir