Asus ZenFone 6 Android 4.4.2 KitKat Yazılım Yükleme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

OTA dediğimiz wi-fi güncellemelerini alamıyorsanız veya telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız bu makalede anlatacağımız yöntemle Asus ZenFone 6 modeli cihazınıza Android 4.4.2 KitKat sürümünü yükleyebilirsiniz.

ZenFone 6 ve ZenFone 5 cihazlarına yazılım yükleme yöntemleri aynıdır. Biz sadece ZenFone 6 modeline yükleme şansı bulduğumuzdan anlatımı bu model üzerinden anlatacağız.

Bu işlemde dikkat etmeniz gereken husus; cihazınızın derleme numarasıdır. Asus Zenfone cihazlarının yazılımları(romları) telefonların derleme numarasına göre çeşitlendirilmiştir. Farklı bir derleme numarasına ait yazılımı cihazınıza yüklerseniz cihazınız kullanılamaz hale gelebilir.

Cihazınızın derleme numarasını, eğer cihaz çalışıyorsa Ayarlardan Hakkında sekmesine girip Yazılım bilgisinden öğrenebilirsiniz. Cihaz çalışmıyorsa aşağıda anlatılan Recovery Mode penceresinden derleme numaranızı görebilirsiniz.

Bizim burada yükleme yaptığımız cihazın derleme numarası ASUS_T00G-WW-2.21.40.29 dır. Ancak aynı zamanda ASUS_T00G-WW-2.20.40.11 derleme numarasına sahip cihaz için de yazılım dosyası vereceğiz. Sizin cihazınız hangisiyse o dosyayı indirin. Bunlardan farklı bir derleme numarasına sahipseniz lütfen bizimle yorum kısmından iletişime geçmeye çalışın.

Eğer sadece güncelleme yapacaksanız, yani Android 4.3 bir cihazınız varsa rom dosyasını telefon hafızasının ana dizinine atarsanız telefon romu otomatik olarak görüp güncellemeyi başlatmanızı sağlayacaktır.

Cihazınız normal çalışmıyorsa, menüye ulaşamıyorsanız veya güncelleme için değil yazılımı yeniden yüklemek istiyorsanız aşağıda anlatacağımız yöntemi uygulayın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için lütfen öncelikle buradan Intel Android sürücülerini indirip kurun. Sürücüleri kurmadan işleme başlamayın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: ADB & UL-ASUS_T00G-WW-2.21.40.29-user

2: ADB & UL-ASUS_T00G-WW-2.20.40.11-user

Cihazınızın derleme numarasına uyan dosyayı indirip winrar veya winzip yardımıyla dosyayı bir klasöre çıkarın. aşağıdaki dosyalara sahip olacaksınız.

asus zenfone 6 yazılım yükleme

Telefonu yazılım yüklemeye hazır getirmek için Recovery Mode‘a girmeliyiz. Recovery mode için telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma ve güç(kilit) yuşlarına beraber basıp tuşları basılı tutun. Biraz sonra telefon droidboot ekranına girecektir. Tuşları bırakabilirsiniz. Ses kısma tuşu yardımıyla Recovery seçeneğinin üzerine gelip güç(kilit) tuşuna basın. Telefon kendini yeniden başlatacak. Telefon geri açıldığında Komut Yok yazısıyla karşılacaksınız.

Bu ekrandayken önce ses kısma tuşuna basın, tuşu basılı tutarken ses açma tuşuna da basıp 1 saniye sonra bırakın. Telefon Recovery Mode’a geçecektir. Ses kısma tuşu yardımıyla apply update from adb seçeneğinin üserine gelip güç(kilit) tuşuna basın. Şimdi telefona yazılım yüklemeye hazırsınız.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

İndirdiğiniz dosyalardan START dosyasını çalıştırın. Siyah komut penceresi açılacaktır.

1: Komut penceresine adb devices komutunu yazıp enter tuşuna basın.

2: Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmişse cihaz numarası belirecektir.

3:  adb sideload update.zip komutunu yazıp enter tuşuna basın.

4: Yükleme işlemi başlayacaktır.  %100 olduğunda telefon ekranında paket yüklemesi başlayacaktır.

Yükleme bittiğinde telefon tekrar Recovery Mode ekranına geri gelecektir. reboot system now seçeneği üzerindeyken güç(kilit) tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacaktır. Kısa bir yüklemeden sonra telefon normal şekilde açılacaktır.

78 Yorum

 1. Abdülkadir GÜNAY dedi ki:

  Uygun Dosyayı Söylerseniz Sevinirim
  Yapı Numarası: LRX21V.ASUS_T00F_WW_user_3.24.40.87_201

 2. tamer dedi ki:

  komut yok kısmında ses kısma tuşuna basılı tutup bir sniye ses açma tuşuna basmama rağmen komut yok kısmı geçmiyor kalıyor öyle.çözümü var mıdır?

  • Halil Akgül dedi ki:

   tuşlarınızın sorunsuz çalıştığından emin olun. komut yok ekranına geçtikten sonra bir süre bekleyip öyle deneyin. olmazsa güç tuşuna basılı tutup ses açma tuşuna basmayı deneyin.

 3. Mehmet Dönmez dedi ki:

  Merhabalar asus zenfone 6 cihazım var. Telefon ekranında titreme oluyor ve ekran dokunmatiği çalışmıyor. daha sonra bütün android uygulamalar çalışmayı durdurdu hatası alıyorum birkaç kere format attım güncellemeleri alıncaya kadar genelde sıkıntı olmuyor güncellemeleri aldıktan sonra aynı hatayı vermeye başlıyor. Android uygulama yöneticisi çalışmayı durdur hatası alıyorum ne yapmalıyım.

 4. furkan dedi ki:

  protokol not fount diyor yüzde 6 gözüken yerde orayakadar tamam

 5. Abdullah dedi ki:

  dediğin her şeyi uyguladım ama pc aygıt yükleniyor demedi adb devices yazınca daemon started succesfully diyo daemon tools yüklüydü sildim ama hayla aynı hata
  http://i.hizliresim.com/W00aBE.png

 6. İRFN dedi ki:

  ASUS_T00F-WW-3.24.40.87.201 Zenfone 6 Elinizde romu varmi teşekkürler.

 7. tahir dedi ki:

  halil kardeş zenfone 6 imei null yazıyo androit 5.0 etikete baktım imei leri kayıtlı iki imeilde null yazıyo derleme numarası ww 3.24.40.87_2015. yardımlarını bekliyorum kardeşim

 8. Tahir dedi ki:

  Halil kardes zenfone 6 telefon sebeke yok ime null yaziyo ne yapabilirim imeisini yazmak icin

 9. woldemord dedi ki:

  Merhaba,
  Bende bir hat cikiyor “E: Cannot volume /misc!”
  bunun ilgili yardim edebilirmisiniz.

 10. cepci dedi ki:

  derleme numarası bu

  ASUS_Z002_WW_user_2.22.40.44_20150409_44 release-keys

  044000307_201407220024

  nereden buna uygun yazılımı bulabılırım yardımcı olursanız sevınırım

 11. abdullah dedi ki:

  telefon recovery moda geçmiyor komut yok ekranında kalıyor

  • Halil Akgül dedi ki:

   komut yok ekranı geldiğinde ne yapmanız gerektiği yazıyor makalede, lütfen makaleyi dikkatlice okuyun.

 12. halis dedi ki:

  LRX221V.ASUS_T00F_WW_user_3.24.40.78_201 elimdeki cihazın versiyonu bu sizinkini denedim olmuyor bundan varya yardım edermisiniz

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Bizde şu an sadece yukarıda belirttiğimiz versiyonlar var. Diğer versiyonlar için Asus’un destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 13. gökhan öterler dedi ki:

  prgrama adb devices yazdım olmuyor tanımıyor

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Makalede bir çok detaya değindik. Hepsine dikkat edip, eksizce uyguladığınızda sorun olmayacaktır.

 14. Cemal dedi ki:

  lolipop 5.0 yüklerken komut yok dedi telefon kapandı ve pcye takınca usb işareti oluyo ne yapmalıyım

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Muhtemelen olmayacaktır ama donanımdan formatı deneyebilirsiniz; http://www.youtube.com/watch?v=-rghKvD6_qk

   Sonrasında yukarıdaki işlemle isterseniz sürümü önce düşürüp, sonra tekrar Android 5 yüklemesi/güncellemesi deneyebilirsiniz. Veya yazılım dosyasıyla yükleme yapmaya çalışıyorsanız, işlemi tekrarlayabilirsiniz.

 15. hüseyin bulak dedi ki:

  telefon ne droid menusune ne de recovery ye giriyor. ne yapmalıyım.

 16. irmiya dedi ki:

  indirilen ve adb dosyasina atilan ve ayni yere acilan firmware dosyasinda recovery yazan dosyanin sagindaki simgenin a4 kagidi üzerinde cd şekli olmasina dikkat edilmeli.Eger belge simgesi varsa firmware yüklenmez bende ayni sorunu yaşadim bilgilendlreyim dedim bu ayrintiyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir