Asus Zenfone 6 telefonunuzu rootladığınızda Android yazılımına erişimde süper kullanıcı konumuna yükselirsiniz. Süper kullanıcı konumu sayesinde SuperSu uygualaması aracığıyla diğer uygulamaların erişim izin isteklerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca amacınıza uygun  uygulama edindiğinizde telefon yazılımında istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Örneğin Uninstall veya Link2Sd uyglamalarıyla telefonda istemediğiniz, gereksiz gördüğünüz uygulamaları silebilir vey hafıza kartına taşıyabilirsiniz. Root ile ilgili daha fazla bilgi için buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Root  işlemi telefonunuzu garati kapsamı dışına çıkaracaktır.  Rootlu şekilde cihazı yetkili servisine gönderdiğinizde servisteki elemanlar bu cihaz rootlanmış, garanti kapsamı dışına çıkmıştır, diyebilirler. Yetkili servisine göndermeden önce mutlaka SuperSu ayarlarına girip Rootu Kaldır seçeneği ile cihazı unroot edin.

Android 4.4.2 yüklü Asus Zenfone 6 cihazların iki ayrı derleme numarası vardır. Lütfen aşağıda dosyalardan kendi telefonunuzun derleme numarasına uyan root dosyasını indirin. Derleme numaranızı öğrenmek için telefondan ayarlara girin, Hakkında sekmesini açıp Yazılım bilgisine bakın. Burada derleme numarasını görebilirsiniz.

Root Dosyaları:

1: 2.21.40.29 Asus Zenfone 6 Root Update

2: 2.20.40.11 Asus Zenfone 6 Root Update

İndirmiş olduğunuz dosyayı winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Telefonun bilgisayar ile sağlıklı şekilde bağlanabilmesi için lütfen buradan Asus PC Link programını indirip kurun. Bu program bilgisayarınıza sürücüleri yükleyecektir. Sürücülerle sorun yaşarsanız buradan Intel sürücülerini indirebilirsiniz.

Telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modunu aktileştirin. Bu seçeneği Ayarlarda, Geliştirici seçeneklerinde  bulabilirsiniz. Ayarlarda Geliştirici seçenekleri yoksa, Hakkında sekmesine girin. Yazılım Bilgisini açın. Burada Derleme numarasına 7 defa dokunup geri gelin. Geliştirici seçenekleri aktifleşecektir.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini bekleyin. İşlem boyunca teelfon ekranında RSA izni isteyen bir kutucuk çıkabilir. Kutucuk çıktığında izin verin. İndirmiş olduğun klasördeki root-zenfone dosyasını çalıştırın.

Dosyayı çalıştırdığınızda 1. resimdeki ekranla karşılacaksınız. İşlemi başlatmak için klavyeden herhangi bir tuşa basın. Program öncelikle telefonun bootloader kilidini kldıracak. Kilidi kaldırdığında telefon yeniden başlayacak. Tekrar bağlanıldığında bu sefer cihzı rootlayacak. Telefon yeniden başlayacak. Tekrar bağlanıldığında bu sefer bootlader kilidini kapatacak ve telefonu yeniden başlatacak. Cihaz bir iki defa daha yeniden başlayabilir. Son aşmaya geldiğinde 5. resimdeki ekran gelecek. İşlemi bitirmek için klavyeden herhangi bir tuşa basın. Program penceresi kapanacak. Telefonun bağlantısını kesip açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını bulup açın. Güncelleme isterse güncellemesini yapın. İşlem tamamdır.

12 thoughts on “Asus Zenfone 6 Android 4.4.2 KitKat Root Yapma”
  1. Merhaba admin benim derleme numarası 40.44 bu derleme nosunun root linki varmı acaba simdiden tskler

    1. 40.39a denk gelmedik.wifi üzerinden yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. varsa güncellemeleri yapın ve derleme numarasının değişip değişmediğine bakın.

      1. Hayır, güncelleme yok. En son ayın ikisinde güncelledim. 4.29’u kullanmam sorun oluşturur mu?

        1. dediğim gibi 4.39 a denk gelmedik hiç. o yüzden bir şey diyemem. riske girip deneyebilirsiniz. ya da internetten araştırmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir