Asus ZenFone 5 akıllı telefonunuzdaki yazılımsal sorunları çözmek ya da ekran kilit deseni problemlerini ortadan kaldırmak için format atma yolunu kullanabilirsiniz.

İşlem öncesi lütfen mümkünse veri yedeği alın ve telefon şarj düzeyinin en az %10 olmasını sağlayın!

Asus ZenFone 5, Android işletim sistemi kullanan bir model ve format atma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan modellerle benzerlik gösterir. Sadece tuş kombinasyonu sonrası ulaşılan ekran konusunda küçük bir farklılık var ki bunu aşmak da oldukça basit.

Telefonu kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarak tekrar açın. 

Kısa bir süre Android robot gözükecektir ki bu aşamada tuşları bırakabilirsiniz.

Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu 

Görselde de aktarmaya çalışıldığı gibi ses kısma tuşuyla ‘FACTORY RESET‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onaylayın.

Telefon sıfırlama işlemi için kapanacak ve otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Lütfen bu aşamada telefona müdahele etmeyin!

NOT: Android 5 sürümüne güncellenmiş ürünlerde donanımdan format yöntemi değişmiştir! Yine ses açma ve güç tuşlarıyla, telefon açılarak seçim ekranına ulaşılmalı. Burada ses tuşlarına basılarak, ekrana ‘Recovery Mode’ seçeneğinin gelmesi sağlanarak, güç tuşuyla onaylanmalı. Bu aşamadan sonra altında telefon yeniden başlayacak ve altında ‘Komut Yok’ yazısının yer aldığı, yatık Android robotla karşılaşılacak. İlgili ekranda güç tuşuna basılı tutularak, ses açma tuşuna bir kez basılmalı. Telefon artık ‘Recovery Mode’da. İşlemin nasıl yapıldığını videomuzda görebilirsiniz.

İşlem tamam! Kurulumu yaparak telefonu yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

One thought on “Asus ZenFone 5 Format Atma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir