Asus Zenfone 5 modeli telefonunuzu Android 4.4.2 KitKat sürümünde kullanmak istiyorsanız anlatacağımız işlemleri uygulayarak telefona KitKat sürümünü yükleyebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın.Ayrıca işlem boyunca yeteri kadar şarjınızın olması gerekmketedir. Düşük batarya seviyesi ile bu işlemi yapmayın.

Cihazınızı güncellemek amacıyla bu işlemi apacaksanız öncelikle Ayarlar – Hakkında – Sistem güncellemeleri yolunu izleyip OTA güncellemesini aramanızı öneririz. Bu şekilde güncelleme yapamıyorsanız alağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: İntel Android Driver 1.9.1

2: ADB Tool (Recovery)

3: Asus Zenfone 5 Android 4.4.2 KitKat WW_2.22.40.53

Her üç dosyayı da indirin. 1: dosyayı sürücüleri için kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz.

2. ve 3. Dosyayı bir klasöre çıkarın. (Winrar veya winzip programlarını kullanabilirsiniz.)

3. dosyanın ismini kısaltıp adb tool klasörününe içine atın. (Örneğin 3. dosyanın ismini 4.4.2-KitKat yaparsanız aşağıdaki gibi dosyalarınız olacaktır.

zenfone 5 dosyalarTelefonu yazılım yüklemesine hazırlamak için öncelikle Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktifleştirin.

Eğer daha önce cihaza Recovery Mode yüklememişseniz önce bu modu yükleyeceğiz. Cihaza recovery yüklü olup olmadığını anlamak için cihazı kapatın. Ses açma + güç tuşlarına basarak telefonu açın. Cihaz Fastboot modunda açılacaktır. Çıkan seçeneklerde RECOVERY varsa yüklenmiştir yoksa yüklenmemiştir.

Daha önce yüklenmediğini varsayarak işlemleri anlatıyoruz.

 •  Telefonu çalışır halde USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.
 • adb tool klasörünü açın. Shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın.
 • zenfone 5 kitkat yükleme 1
 • Siyah komut penceresi açılacaktır. Komut penceresine adb reboot bootloader yazıp enter tuşuna basın ve telefon ekranında çıkan uyarıdaki Tamam butonuna dokunun. Telefon kendini yeniden başlatıp FastBoot moduna sokacaktır.
 • zenfone 5 kitkat yükleme 2
 • Telefon fastboot modunda açıldığında komut penceresine fastboot flash recovery recovery.img komutunu yazıp enter tuşuna basın.
 • zenfone 5 kitkat yükleme 4
 • Kısa bir yüklemeden sonra telefon telefon fastboot moduna geri gelecektir. Ses kısam tuşu ile RECOVERY seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Telefon kendini yeniden başlatacak ve Android robotounun bulunduğu Komut Yok! ekranı açılacaktır.
 • zenfone 5 recovery
 • Komut Yok! ekranındayken ses kısma tuşuna basılı tutun ve ses açma tuşunu basıp bırakın. Recovery seçenekleri belirecektir. apply update from ADB seçeğinin üstüne gelip güç tuşuna basın.
 • asus zenfone 5 recoery 2
 • Cihaz yazılım yüklemesine hazır. Komut penceresine ADB sideload 4.4.2-KitKat.zip yazıp enter tuşuna basın.(Bu komutta 4.4.2-KitKat.zip yerine siz dosyaya hangi ismi vermişseniz onu yazın.)
 • zenfone 5 kitkat yükleme
 • Yazılım yükleme işlemi başlayacaktır. İşlem bitene kadar lütfen kablo bağlantısını kesmeyin. İşlem bittiğinde aşağıdaki ekranla karşılaşcaksınız.
 • zenfone 5 yazılım yükleme son

Install from ADB complete. mesajını gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacak ve güncellemeyi yapacaktır. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir lütfen işlemin bitmesini bekleyin.

zenfone 5 4.4.2 kitkat

Telefonunuz artık Android 4.4.2 KitKat sürümü ile çalışmaktadır. Şimdi isterseniz Android 5.0 Lollipop sürümüne de geçebilirsiniz.

25 thoughts on “Asus ZenFone 5 Android 4.4.2 KitKat Yükleme – Güncelleme”
 1. Hocam merhaba benim telefon asus yazısında kalıyor ve herhangi bir tepki vermiyor pc algılandı olarak ses veriyor ama bilgisayarımda veya aygıt yöneticisinde göremiyorum.

  1. Merhaba, işlemleri sırasıyla yapmanıza rağmen pc telefonu görmüyorsa sürücülerle ilgili bir sorun olabilir, mümkünse farklı bir bilgisayarda da deneyin.Buna rağmen sorun devam ediyorsa, telefonun soketinde sorun olabilir.

 2. HOCAM BENİM TELEFON LOGODA KALDI YAZILIM ATMAK İSTİYORUM AMA PC GÖRMÜYOR ŞARJ OLUYOR AMA BİLGİSAYAR GÖRMÜYOR NE YAPMAM GEREKİYOR

  1. üs bildirim panelini çekip usb ile ilgili bilgilendirmeye göz atabilirsiniz. Sadece şarj, depolama birimi gibi seçenekler varsa depolama birimi veya yazılımı seçebilirsiniz. Buna rağmen görmüyorsa telefonun soketi bozuk olabilir.

 3. kolay gelsin asus zenfone 4 cep telefonuma yazılım yüklenmesi gerekiyor. telefonu kargo ile göndersem yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhaba, Zenfone 4 modeline yazılım yükleyebilme şansımız olmadı maalesef. Hangi sorundan dolayı yazılım yüklemek istiyorsunuz?

   1. üç tuş ile fabrika ayarlarına döndüğümde ekran da sadece reklam kalıyor açılmıyor

    1. cihaza virüs bulaşmıştır. yazılım yüklenmesi lazım. ama dediğim gibi bu model üzerinde çalışma fırsatımız olmadı maalesef.

 4. Yararlı bir anlatım olmuş teşekkür ederim. Severek takip ediyorum ve faydalanıyorum. İlginiz ve çalışmalarınız teşekkür ediyorum.

 5. PS C:\Users\arif_\Desktop\adb tool> adb sideload a.zip
  loading: ‘a.zip’adb server version (32) doesn’t match this client (35); killing…
  * daemon started successfully *
  böyle bir problem alıyorum açılış ekranı çok uzun sürüyor açılmıyor telefon

  1. adb sürümü ile bilgisayar işletim sistemi uyuşmuyor sanırım. windows işletim sisteminiz 64 bit mi 32 bit mi? adb sürümü eskimiş de olabilir, googledan güncel adb artabilirsiniz.

 6. ABİ SORUNU ANLADIM BENİM LEPTOPUM WİNDOWS 10 OYÜZDEN INTEL İŞLEMCİ OLMUYO NE YAPMAM LAZIM

 7. abi telefon shiftle komut penceri açılıyodu asus çıkmıyo orda bilgisayar görmedi yani yüklenmiyoo oraya ne olur yardım et

   1. abi tamam herşeyi yaptım son yerde komut verilmiyo orda kaldım son noktada komut veriecem 4.4.2 kitkat diye ama hiçbişey yazamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir