Asus ZenFone 3 Ultra akıllı telefonunuzun ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesiyle daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Güncel mobil cihazlarda olduğu gibi Asus ZenFone 3 Ultra ‘da de bu özellik dahili olarak sunulduğundan, Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yok.

Ekran Görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinmekte. Ekran görüntüsü çekme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok ifade ile de adlandırılmakta. Girişte bahsettiğimiz gibi bu özellik tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahil olarak sunulmakta ve sabit bir tuş kombinasyonuyla uygulamanın kolayca yapılmasını sağlar.

Asus ZenFone 3 Ultra’da ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre bekleyin.

asus-zenfone-3-ultra-ekran-goruntusu-alma

Güncel Android sürümüne sahip Asus marka Android telefonlarda ekran videosu kaydı yapabilmek de mümkün olmakta. Ancak bu özellik henüz dahili olarak sunulmaya başlanmadığı için uygulama kullanmak gerekmekte. Bu için de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yaparsanız, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir