Türk Telekom Honor 7 akıllı telefonunuzun desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz, telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız uygulama hataları gibi yazılımsal sorunlar gibi hatalarla karşılaşıyorsanız, format atma yöntemiyle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Türk Telekom Honor 7’ye format atmadan önce telefonunuzun şarjı en az %25 olmak zorundadır. Peki neden? Çübkü bu işlem uzun da kısa da sürebilir. Eğer şarjınız düşükse ve format atma işlemi sırasında kapanırsa yazılımsal sorunlar oluşabilir, hatta belki bir daha açılmaz. Sim kartınızın veya hafıza kartınızın telefonda olmasında her hangi bir sakınca yoktur ve bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz.

Türk Telekom Honor 7’ye format atmak için 2 farkı yol bulunur. Birincisi menü üzerinden, ikincisi ise tuş formatı şeklindedir. İlk yöntem şöyle; menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil. Son dokunuş ile birlikte telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış bir biçimde yeniden başlar. Artık telefonunuzu kişiselleştirip, yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

honor-7-format atma

1.Adım: Telefonumuzun fiziksel tuşlarını kullanıyoruz. İlk önce ses kısma ve güç tuşuna birlikte basıyoruz.  Ekrana Türk Telekom yazısı geldiğinde ses kısma tuşundan elimizi çekiyoruz sonrada format ekranına geldiğimizde güç tuşundan da elimizi çekiyoruz.

2.Adım: Ses kısma tuşu ile wipe data/factory reset seçeneğinin üstüne gelerek güç tuşuna basıyoruz; sonra Yes–delete all user data seçeneğinin üstüne yine ses kısma tuşu ile gelip, güç tuşu ile onaylıyoruz. Açılan ekrandan sonra Reboot Systen Now seçeneğini onaylamak için direk güç tuşuna basıyoruz. Telefonumuz yeniden başladıktan sonra kişiselleştirip, yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir