Asus Zenfone 3 Deluxe Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Asus ZenFone 3 Deluxe akıllı telefonunuzun ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesiyle daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Güncel mobil cihazlarda olduğu gibi Asus ZenFone 3 Deluxe’de de bu özellik dahili olarak sunulduğundan, Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yok.

Ekran Görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinir. Ekran görüntüsü çekme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok ifade ile de adlandırılır. Girişte bahsettiğimiz gibi bu özellik tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahil olarak sunulmakta ve sabit bir tuş kombinasyonuyla uygulamanın kolayca yapılmasını sağlamakta.

Asus ZenFone 3 Deluxe ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemelisiniz.

zenfone-3-deluxe-ekran-goruntusu-alma (2)

 

Güncel Android sürümüne sahip Asus marka Android telefonlarda ekran videosu kaydı yapabilmek de mümkün olmaktadır. Ancak bu özellik henüz dahili olarak sunulmaya başlanmadığı için uygulama kullanmak gerekmektedir. Bu için de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir