Asus merakla beklenen yeni akıllı telefonunun Türkiye lansmanını yaptı. Etkinlik kapsamında yeni ürün hakkında bir çok bilgi basın mensupları ve davetlilerle paylaşıldı. Ayrıca ZenFone 2 Türkiye Lansmanı’nın canlı yayını da yapılarak teknoloji meraklılarıyla etkinlik paylaşıldı.

ZenFone 2 Türkiye Lansmanını sunucu Savaş Karakaş yönetiminde yapıldı. Lansmana markanın dünya çapında üst düzey yöneticileriyle, Türkiye yöneticileri de katılarak ürün hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Lansman ilgi çekici bir ışık ve dans gösterisiyle başladı. Savaş Karakaş’ın ön bilgilendirmesinin ardından Asus’un Zen felsesefi davetlilerle paylaşıldı. Sahneye davet edilen Asus Başkan Yardımcısı Eric Chen’in  ZenFone 2 hakkında ilk bilgileri vermesiyle ürünün tanıtımı başlamış oldu.

Daha sonra sahneye Asus Türkiye Müdür Bora Aras geldi ve ürünle ilgili net bilgileri paylaşmaya başladı. Cihazın donanımsal özellikleriyle başlayan tanıtım, kamera ve yeni arayüzle devam etti. Bora aras sunumuna devam ederken araya giren sunucu Savaş Karakaş ürün fiyatlarının açıklanmasını sağladı. Önce aksesuar fiyatları duyuruldu. Örneğin ZenFone 2’nin View Flip Cover Deluxe orjinal kılıfı için 99 lira, ZenEar kulaklığı için ise 59 lira gibi bir fiyat belirlendiği anlatıldı. Ancak ürünlere Asus Online Shop’tan ulaşacak müşteriler için fiyatlar indirimli olacak.

Lansmanın takipçileri ilgilendiren son bölümünde ise ürünlerin fiyatları açıklandı. Twitter üzerinden gözlemlediğimiz kadarıyla fiyatlar tüketicilere biraz yüksek geldi.

Asus ZenFone 2‘nin ülkemizde 3 farklı versiyonu satılacak. Fiyatlar ise şöyle;

  • 1.8 GHz işlemci / 4GB Ram / 16 GB dahili hafızalı versiyon 1099 lira.
  • 2.3 GHz işlemci / 4 GB Ram / 32 Gb dahili hafızalı versiyon 1299 lira.
  • 2.3 GHz işlemci / 4 GB Ram / 64 Gb dahili hafızalı versiyon 1499 lira.

Bu da demek oluyor ki ülkemizde satılacak tüm versiyonlar 4 GB ram kullanacak. Bu versiyonlardan en çok satılacak olanı ise şüphesiz 1299 liralık, 32 Gb dahili hafızalı olanı.

Asus Zenfone 2 ülkemizde önümüzdeki günlerden itibaren satılmaya başlacak. Ürünün tüm teknik özelliklerini aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Asus ZenFone 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir