Asus ZenFone 2 modelinde de diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekrandaki görüntüyü kaydederek galeriye ekleyebilirsiniz. Zenfone 2’nin sunduğu dahili özellik sayesinde bunun için Android uygulama marketi olan Play Store’dan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ve screenshot şeklinde bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik sayesinde kaydettiğiniz görüntüleri düzenleme imkanına da kavuşursunuz.

ZenFone 2 Android işletim sistemiyle çalışan bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi diğer Asus ZenFone üyeleriyle ve bir çok markanın akıllı telefonlarıyla aynıdır.

Ekran görüntüsü alabilmek için yapmanız gereken ilgili ekrandayken telefonun ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına kısa bir süre birlikte basarak beklemek.

asus-zenfone-2-ekran-goruntusu-almaYöntemi doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme göreceksiniz. Ayrıca bir deklanşör sesi duyacak ve yukarıdaki durum çubuğundan işleme dair bilgilendirme alacaksınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir