Asus MEMO Pad ME172V Tablet Format Atma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Asus MEMO Pad ME172V model tabletinizde yazılımsal olduğunu düşündüğünüz yavaşlama,donma, kasılma ya da desen kilidini unutma, yanlış girmeden dolayı bloke etme gibi nedenlerden dolayı formatlamak isterseniz bunu anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Format atma-sıfırlama işlemi tablette ki kişisel veri ve bilgilerinizi sileceğinden mümkünse yedeklemesini yapın ve formatlama esnasında tabletinizin kapanmaması için şarj seviyesini minimum % 30 seviyesinde tutun.

Asus MEMO Pad ME172V model tablet Android 4.1.1 sürümüne sahip bir tablet ve format atma yöntemi diğer Android tablet modelleriyle benzerlik göstermektedir.

ÖNEMLİ NOT: Bu yöntem hemen hemen bütün MemoPAd tabletlere uygulanabiliyor.

Tabletinize 2 yolla format atabilirsiniz.

Tabletiniz aşırı donmaya veya kasılmaya başladıysa, bazı uygulama hataları veriyorsa bunları format atarak düzeltebilirsiniz.

İlk yöntemde menüye ulaşabilir olmalısınız. Format atmak için izleyeceğiniz yörünge Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla şeklindedir.

İkinci yöntemde ise menüye ulaşamadığınız durumlarda tabletinize yazılım yükleyerek yapacağınız formatlama yöntemidir.

Tabletiniz ilk başlangıç ekranında kalıyorsa veya tabletinize koyduğunuz desen kilidi ya da şifreyi unutmuşsanız, yanlış girip bloke ettiyseniz, tabletiniz sizden mail hesabı iytiyor ise tabletinize yazılım yükleyerek bu sorunları çözebilirsiniz.

Bunun için öncelikle hafıza kartına ihtiyacınız olacak.(Hafıza Kartının FAT32 formatında biçimlendirildiğinden emin olun) Daha sonra lütfen aşağıdaki yazılım dosyasını indirin.

1: ClearData ME172V

İndirmiş olduğunuz Winrar dosyasını hafıza kartının içine çıkartın.

Asus-MEMO-Pad-ME172V-Tablet

Daha sonra hafıza kartını tabletinize takın ve tablet yazılım yükleyeceği Boot ekranına girene kadar güç düğmesine basılı tutun. Bu işlem yaklaşık 30 saniye sürebilir. Aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

Asus-MEMO-Pad-ME172V-Tablet2

Yıldız ikonunu ses açma tuşu yardımı ile clear user data seçeneğine getirin ve güç tuşu ile onaylayın. Onaylama işlemi başladıktan 10-15 saniye sonra ekranda Please remove installation media! yazısı gözükecektir.

Asus-MEMO-Pad-ME172V-Tablet3

Tabletinizden hafıza kartını çıkartın. Tablet otomatik olarak kendini resetleyecek. İşlem tamamdır.

5 Yorum

 1. mirac internet cafe dedi ki:

  Çok Başarılı, Yardımınız İçin Minnettarım.

 2. Adem dedi ki:

  İşlemleri adım adım yaptım sonuç harika. Çok teşekkür ediyorum.
  Ceplik zor zamanımda yardımcı oluyor hep, artık teşekkür etmenin vakti geldiğini düşünüyorum :)

 3. Yüksel DMK dedi ki:

  Saatlerce uğraştım. Tüm adımları yaptım, olmadı.

  Farklı bir Micro SD Kart ile denedim, oldu.
  Micro S Kartınız Fat32 formatında olmalı.

 4. FIRAT ERSOY dedi ki:

  Kolay gelsin tablet hiçbir şekilde ses açma yada ses kısma tuşuyla boot menuye geçmiyor ne yapmam gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir