Bilgisayar üreticisi Asus akıllı telefon piyasasına yeni ürünler sunmak konusunda oldukça kararlı.

Geçtiğimiz hafta Google-Asus işbirliği ile karşımıza çıkan yeni nesil Nexus 7‘nin tanıtım etkinliğinde Asus Yönetim Kurulu üyesi Jonney Shih, AllthingsD‘ye akıllı telefon üretimine devam etmek için çalışmalara başladıklarını belirtti. Bu alanda henüz çok yeni olduklarını söyleyen Shih acele etmek istemediklerini ve bu yüzden yavaş adımlarla ilerlediklerini dile getirdi.

GSM firmaları ve mağazalarla kurulacak ilişkilerin başarılı olmalarında büyük etkisi olacağını dile getiren Shih, bu alanda çalışmalara başladıklarını söyledi. Kendi pazarında ilerleme kaydeden Asus özellikle ABD’deki GSM firmaları ile güçlü anlaşmalar yapma peşinde. Böylelikle yabancısı olduğu pazara iyi bir destekle girmek isteyen Tayvanlı firma anlaşılan küçük ama sağlam adımlarla ilerlemeyi amaçlıyor.

Asus’un yeni akıllı telefonları ile tanışmamız için ise en erken 2014′ü beklememiz gerekecek. Padfone ve Fonepad ile piyasanın değişik bir alanına daha önce adım atmış olan Asus daha doğrudan bir yol izleyerek kendi cihazını üretme peşinde. Samsung ve Apple‘ın pazardaki öne geçilemeyen liderliği ve LG, HTC ve Sony gibi diğer akıllı telefon üreticilerinin pazarın geri kalanını oluşturması ile Asus’u bu piyasada nasıl bir yer bulacağı merak konusu.

asus akıllı telefon

Asus’un da kendi ürettiği cihazla akıllı telefon pazarına giriyor olması bir yandan da Android tabanlı cihazlara gelecek yeni bir destek demek. PC satışlarında umduğunu bulamayan Asus’un yeni adım attığı ve çok sıkı rakiplerinin olduğu Android telefon piyasasında başarılı olup olmayacağını bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir