Apple’ın iPad ve iPhone modelleri için geliştirdiği digital asistanı Siri artık Türkçe!

Bir süredir iOS 8.3’ün beta sürümü üzerinde çalışmalar yapan ve yeni dil seçenekleri sayesinde kullanıcı ağını genişletmeyi planlayan Apple‘ın dijital asistanı artık Türkçe dahil 8 yeni dil ile çalışabilecek.

2011’den beri kullanımda olan Siri, yeni düzenlemenin ardından Rusça, Portekizce, Flemenkçe, İsveççe gibi dilleri konuşan kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

Yeni güncelleme çerçevesinde akıllı cihazlarına Türkçe komutlar veren Apple kullanıcıları, Siri’den Türkçe yanıtlar alabiliyor.

Siri’yi Türkçe kullanmak için iOS 8.3’ün 2’inci beta sürümünün iPhone veya iPad modellerine yüklenmesi gerekiyor. Bu işletim sistemi iPhone 4S ve üzeri modellere yüklenebiliyor. Söz konusu işletim sisteminin beta versiyonu geliştiricilere açıldı. Yakın bir zamanda güncellemenin yayınlanmasının ardından Apple kullanıcları Türkçe Siri’yi kullanabilecek.

Siri-artik-turkce

Ayrıca Apple, dünyanın farklı bölgelerinde İngilizce’yi farklı aksanlar ile kullanan kullanıcıları için bu ayrıma izin verecek özellğini kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu kapsamda Hindistan İngilizcesi gibi diller de artık Siri tarafından algılanabiliyor.

Ntcmsbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir