Dünya’nın herhangi bir yerinde olun, hiç fark etmez. iPhone 5’iniz var ve güç tuşunda sıkıntı yaşıyorsanız, Apple cihazınızı geri alıp yenisini veriyor.

Kullanıcılarının genellikle üst tuşunda yaşadığı sıkıntılar dolayısıyla Apple, bu sıkıntıyı gidermek amaçlı büyük bir adım attı. iPhone 5’inizin güç tuşu ilk gün ki gibi basmıyor veya çalışmıyorsa, cihazınızı Apple’a götürüp yenisiyle değiştirebiliyorsunuz.

2012 yılında satışa sunulan ve o günden bu yana kullanıcıların en çok sorun yaşadığı konuların başında gelen güç tuşu sıkıntısı nedeniyle kullanıcılar söz konusu butona tıklayamıyor, telefonlarını kolayca açıp kapatamıyordu.

Gelen aramaların sesini kısma dahil bazı alternatif görevleri de yerine getiren güç tuşu bozukluğuyla ilgili gelen şikayetlere kayıtsız kalmayan Apple yeni bir değişim programı başlattı.

iphone5-guc-tusu

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren bu program çerçevesinde güç tuşuyla sıkıntı yaşayan kullanıcıların iPhone 5‘lerini en yakın Apple merkezine getirmesi isteniyor. Kullanıcılar bozuk olan IPhone 5’lerini Apple götürüp ücretsiz değişim fırsatından faydalanabiliyor.

Tabii götürmeden önce yapmanız gereken bazı detayları unutmayın! Bunlardan bir kaç tanesi ; iPhone’umu bul özelliğini kapatmak, cihazın yedeklemesini almak, cihazı sıfırlamak gibi…

Apple Sitesi üzerinde ki resmi yazı için Lütfen Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir