Apple dün San Francisco‘da düzenlediği etkinlikle, yaptığı geliştirmeleri duyurdu. Bunların arasında iOS 9, Apple Music ve OS X Captain gibi yenilikler bulunuyor.

WWDC (Worldwide Developers Conference/Dünya Geliştiriciler Konferansı) her yıl Apple tarafından düzenleniyor ve etkinliğe bir çok teknoloji çevresi katılıyor. Bu yıl San Francisco’da 26’ncısı düzenlenen etkinlik yine yoğun ilgi gördü ve internetten de canlı olarak yayınlandı. Etkinlikte Apple, kullanıcıların uzun süredir beklediği ürünlerini tanıttı.

Özellikle mobil cihazlar için geliştirilen iOS 9 uzun süredir merak ediliyordu. Ayrıca Apple’ın yeni müzik servisi de görücüye çıktı. Yine bir süredir Apple’ın Spotify gibi müzik uygulamalarına rakip bir hizmet geliştirdiği ve yaz mevsiminde piyasaya süreceği konuşuluyordu.

Apple etkinlikte sadece mobil cihazlar için yaptığı geliştirmeleri tanıtmadı. Apple’ın bilgisayarları için geliştirdiği yeni OS X El Capitan güncellemesi ve Apple CarPlay de etkinlikte ilgi gören konulardan oldu.

Ayrıca Siri ve Apple Watch hakkında da bir çok geliştirme ve yenilik söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir