Kısa zamanda ülkemizde sayıları ikiye çıkan Apple Store mağazaları hâla talebi karşılayamıyor. Bu durum da Apple müşterilerinin mağduriyetine yol açıyor. Mağaza sayısı 2 oldu ancak hâla randevu almak çok zor hatta bazen imkansız.

Apple Store mağazalarında satış ve teknik destek hizmeti veriliyor. Ancak mağazaların açılmasıyla birlikte diğer kanalları kullanmaktan vazgeçen bir çok müşteri direk Apple ile muhattap olmak istiyor. Bu da talep yığılmasına yol açtığından bir çok müşterinin işlemi ya gecikerek aksıyor ya da hiç yapılamıyor!

Apple Store kapısından dönen insan sayısı oldukça fazla! Bu yoğunluğa daha çok garantisi bitmek üzere olan iPhone 5’lerini Apple Store’a götüren müşteriler yol açıyor ki onlar da kendi haklarını kullanmanın peşinde. Bu açıdan talepte bir sıkıntı yokken, talebe cevap verme noktasında büyük sıkıntılar var.

Apple Store mağazasına telefonla ulaştığınızda randavu alamıyorsunuz. Bu yolla sadece bilgi akışı sağlanıyor. Mağazadan randevu almanın tek yolu internet! Ancak orada da hemen her gün tüm randevu saatleri dolu! Peki ne yapmak gerekir?

apple-store-randevu-alamiyorum

Öncelikle randevuyu sonuna kadar zorlamanız gerekiyor. Bunun için tam gece yarısı (00:00) internetin başında olmalısınız! Apple Store – Genius Bar için Rezarvasyonları kontrol edip yer olup olmadığından emin olmanız da fayda var. Mağazaya randevu alıp gitmek işleri kolaylaştırıcak.

Ancak bir kaç gün denemenize rağmen rezervasyon yaptıramıyorsanız, mağazaya erkenden ‘randevusuz’ gitmelisiniz! Bunun için de en uygun günler Salı ve Çarşamba!

Apple Store mağazaları saat 10:00’da açılıyor. Tam 10’da orada olacak şekilde kendinizi ayarlamanızda fayda var. Çünkü randevuz müşteri kabulu için de belli bir limit var! Zaten geç bir saatte gittiğinizde göreceğiniz uzun kuyruktan sıranın size gelmeyeceğini anlamanız zor olmayacak.

Bir kaç günlük denemenin ardından sonuç alamazsanız, bu durumda biraz sert davranmanız gerecek. Aksi halde mağazalardaki yoğunluk bitene kadar(ki bu ne kadar daha sürecek belli değil) beklemeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir