Zaman zaman sorun tespit ettiği ürünleri için onarım ya da değişim programları duyuran Apple’dan yeni bir açıklama geldi. Bu bağlamda tüketicilerin uzun süredir şikayet ettiği bir konu tatlıya bağlanmış olacak. iPhone 6S kullanıcıları bir süredir yüksek sesle telefonlarının pilinden yani bataryasından şikayet ediyor, neredeyse her pil yüzdesinde telefonlarının ansızın kapandığından dert yanıyordu. iOS güncellemeleriyle soruna çare bulamayan Apple, çözümü ücretsiz batarya değişimi yapmakta buldu.

Son dönemde iPhone 6S kullanıcısı olup, telefonunun şarj performansından memnun olan herhalde çok az kişi kalmıştır! Zira telefon %20, %30 veya %40 gibi bir çok şarj düzeyinde ansızın kapanıyor, çoğu zaman da şarja takmadan açılmıyor. Her ne kadar akıllı telefon kullanıcıları şarj aletine bağımlı yaşamaya alışkın olsa da iPhone 6S için durum artık haddi aşmış durumda! Örneğin biz daha fazla sabredemedik ve bu batarya değişim programı duyurulmadan, kendi telefonunuzun bataryasını garanti dışı kalması pahasına değiştirdik! Yeni bataryayla mobil teknoloji refah düzeyimiz çok daha yukarıya taşındı! O yüzden iPhone 6S kullanıcısıysanız bu programa mutlaka katılın!

Apple söz konusu sorunun sadece Eylül ve Ekim 2015’de üretilmiş, sınırlı sayıda üründe olduğunu iddia etse de biz bir çok kullanıcının aynı problemi yaşadığına bizzat şahit olduk. Tabi eğer makalede belirttiğimiz ansızın kapanma sorununu yaşamıyorsanız ve telefonunuzda %1 şarj düzeyini görebiliyorsanız, Apple mağazasında saatlerinizi harcamanıza gerek yok! Telefonunuz herhangi bir nedenle garanti dışıysa, bağımsız teknik servislerde ortalama 100-150 lira civarına batarya değişimi yaptırabilirsiniz. iphone-6s-batarya-pil-degisim-programi

Resmi sitede yer alan ancak henüz Türkçe’ye çevrilmemiş duyuru için lütfen buraya tıklayın.

Apple batarya değişim programıyla ilgili henüz bir tarih açıklamış değil ancak öyle tahmin ediyoruz ki önümüzdeki ay yani yılbaşı itibariyle konuyla ilgili talep almaya başlayacaktır.

Tüketicilerin bu konuda 2 farklı seçeneği bulunuyor. İmkanı olanlar İstanbul’da bulunan(Zorlu Center ve Akasya Avm) 2 mağazadan birine uğrayabilir ya da Genpa gibi ürüne güvence vermiş distribütörlere başvuru yapabilir. Eğer Apple batarya değişim programına Apple mağazalarında katılmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya göz atmanızda fayda var.

Apple Store’dan Randevu Alamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir