Apple iPhone SE’ye Nasıl Format Atılır?

‘Apple iPhone SE’ akıllı telefonunuzda sürekli donmalar, takılmalar, kasılmalar başladıysa, telefonunuz sürekli kapanıp-açılıyorsa, sürekli hata vermeye başladıysa ya da parolalarınızla ilgili sıkıntılar yaşamaya başladıysanız ilk olarak format atma işlemiyle sorunlardan kurtulmayı denemelisiniz. Format atma işlemi akıllı telefonlara herhangi bir zarar vermediği gibi aksi bir durum oluşmadıkça eskisinden daha iyi çalışmasını da sağlar.

iPhone SE modelinde format atma işlemi için 2 farklı seçenek bulunur. Bunlardan ilki menü üzerinden içerik ve ayar sıfırlaması yapmak, diğeri ise iTunes yardımıyla baştan yazılım yüklemesi sağlamak. Dolayısıyla iPhone 6’da format için herhangi bir kod ve tuşlarla format imkanı yoktur!

iPhone SE’nizi formatlamaya karar verdiğinizde işlem öncesi veri yedeği almayı, şarj düzeyinin en az %25 olması gerektiğini unutmayın ve iPhone’umu Bul özelliğini kapatın! iPhone’umu Bul özelliğinin açık olması durumunda işlem sırasında telefon Apple Kimliği ya da iCloud hesap bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. İşlem sırasında telefonunuzda sim kartın olup, olmaması önemli değildir, işlemden muaf tutalacaktır. Aynı zamanda bu işlem telefonunuzun garantisini de etkilemeyecektir!

İlk seçeneğiniz için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerik ve Ayarları Sil> iPhone’u sil yörüngesi izlemeli ve onay vermelisiniz.

İşlem örneğini genel bir başlık altında anlatım yaptığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzdan izleyebilirsiniz.Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

5 thoughts on “Apple iPhone SE’ye Nasıl Format Atılır?

 1. sa kolay gelsin. ıphone 4 elma logosunda kalıyor ıtunes ile bilgisayara bagladıgım zamn inirme işlemi başlıyor 1.5 gb kadar indirme işlemi bittikten sonramı güncelleme olacak yardımcı olurmusunuz ltfen

   1. telefonu bilgisyardan baglantısını kestim inderme işlemi bittikten sonra baglarsam işlem tamamlanırmı acaba

   2. ıphone adlı ıphone geri yüklenemedi bilinmeyen hata oluştu diyor bir bilginiz varmı bu konuda yardımcı olursanz lütfen

    1. O zaman geçmiş olsun; Baseband hatası. Büyük ihtimalle tabi. Ve bu arızanın tamiri yok, telefonun kullanım ömrü dolmuş demek oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir