Apple iPhone Modellerine Nasıl Reset Atılır?

Apple iPhone akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında ve kullanıma hiç bir şekilde izin vermediğinde, telefona reset atmanız gerekir. Reset işlemi cihazı yeniden başlatarak, kullanıcının yeniden erişim sağlamasına imkan tanır.

Reset yani yeniden başlama işlemi bataryası çıkarılamayan akıllı telefon ve tabletlere erişim sağlanamadığından denenmesi gereken ilk yoldur. Yani cihazın ekranına dokunmanıza rağmen tepki alamıyorsanız, öncelikle reset atmayı denemelisiniz.

Apple iPhone modellerinde klasik bir reset atma yöntemi var. Bu yöntem ilk iPhone’dan bu yana kullanılabilir olup, iPhone 6 gibi güncel modellerde de geçerliliğini korumaktadır. Bu açıdan anlatacağımız yöntem iPad modelleri için de uygulanabilir.

Apple iPhone akıllı telefonunuza reset atmak istediğinizde cihazın güç(kilit) ve ana ekran(home) tuşularına birlikte basarak telefon kapanana kadar beklemelisiniz. İşlemin örneğini videomuzda görebilirsiniz.

Cihaza reset atmanıza rağmen hala size tepki vermiyorsa cihazın donanımsal bir arızası olduğundan şüphelenmelisiniz. Bunlardan en olası olan dokunmatiğin bozuk olmasıdır. Sonuç alamadığınızda bir teknik servise danışmanızda fayda var.apple-iphone-modellerine-reset-atmaYukarıda anlattığımız yöntem Apple marka, iOS işletim sistemini kullanan tüm akıllı cihazlar için geçerlidir. iPhone 3-3Gs, iPhone 4-4S, iPhone 5-5C-5S ve iPhone 6 ile 6Plus modellerinin tüm buna dahildir!

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir