Apple iPhone Modellerinde Sim Pin Kilidi Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

Apple iPhone modellerinden birisini kullanıyorsanız ve telefonunuzu açtığınızda Pin kodu girmeden, telefonun direk açılmasını istiyorsunuz. Bu durumda Sim kartın Pın sorgulama özelliğini kapatmanız gerekir. Yani Pin kodunu kaldırarak, telefonun sorgulama ekranını geçmesini ve direk açılması sağlamalısınız.

Diğer cep telefonlarında ve akıllı telefonlar Sim kartla ilgili bölümler genellikle ‘Güvenlik’ bölümünde yer aldığından, iPhone kullanıcıları bu bölüme ulaşmakta güçlük çekiyor. Aşağıda anlatacağımız basit yörüngeyi izleyerek Sim Pin bölümüne ulaşabilir, ilgili özelliği açıp kapatabilirsiniz.

Bu aşamada şunu hatırlatmakta fayda var ki o da Sim Pin sorgulamasını kapatabilmek için Pin kodunuzu bilmeniz gerekir! Pin kodunu bilmeden Pin kilidini, yani Pin sorgulamasını kapatamazsınız! Ayrıca telefon üzerinden daha önce özelliğe müdahale edilmediyse, özellik otomatik olarak açıl gelecektir. Sadece Avea hatlar ilk açıldığında Pin kodu olmadan açılır.

 

Apple iPhone modellerinde ilgili bölüme ulaşabilmek için Menü> Ayarlar> Telefon> SIM PIN yörüngesi izlenmeli ve bu bölümde aktif olan butonu kapatmalısınız. 

Eğer özellik açıksa kapatmak için de aynı yörüngeyle, aynı bölüme ulaşıp, aktif olan butonu deaktif yapmalısınız.

Apple iPhone modellerinde Sim Pin kodunun nasıl değiştirildiğini görmek için tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir