Apple iPhone Modellerinde Pin Kodu Nasıl Değiştirilir?

Apple marka bir akıllı telefona sahipsiniz ve hattınızın yani sim kartınızın Pin kodunu değiştirmek istiyorsunuz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yolu izlemeniz gerekiyor.

Tüm cep telefonları ve akıllı telefonlarda olduğu gibi Apple iPhone modellerinde de kullanıcı Sim kartı üzerinde bazı yetkilere sahiptir. Bunlardan biride hatta tanımlanmış olan Pin kodunu değiştirme, yani kişiselleştirme.

Pin kodu, Sim kartlar için bir güvenliktir ve açık olmasında her zaman yarar var. Eğer direk açılan bir Sim karta sahipseniz, hattınız çalındığında ya da kaybolduğunda, hemen operatörünüzle iletişme geçip iptal ettirmeniz gerekir. Ancak Pin kodu olan bir Sim kartı açmak mümkün olmaz. Pin kodu, operatörler tarafından Sim kart üretimi sırasında, daha sonra kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilecek şekilde tanımlanır. iPhone modellerinde, diğer bir çok cep telefonu akıllı telefondan farklı olarak ‘Güvenlik’ bölümünde yer almayan bu kişiselleştirme alanına basit bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Apple iPhone Modellerinde Pin Kodunu değiştirebilmek için Menü> Ayarlar> Telefon> SIM PIN> PIN’i Değiştir yörüngesini izlemelisiniz. Bu bölümde önce hatta o an tanımlı kodu 1 kez, daha sonra yeni Pin kodunu 2 kez girerek işlemi bitirebilirsiniz.

İşlemin örneğini videomuzda görebilirsiniz.

Bu aşamada şu da unutulmamalı ki SIM PIN bölümü aktif değilse, yani sim kartınız açılışta Pin kodu istemiyorsa, Pin kodu değişikliği yapamazsınız. Pin kodunu değiştirebilmek için Sim Pin kodu sorgulamasının açık olması gerekir. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple iPhone Modellerinde Sim Pin Kilidi Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Apple iPhone Modellerinde Pin Kodu Nasıl Değiştirilir?

  1. Türk telekoma geçiş yaptık iphone kullanıyoruz ama sim ayarı yok pin ayarı yok anlattığınız yerden sağlanmıyo

    1. VLKn merhaba. Güncellemeler sonrası ilgili bölüm değişti. Şu an sim kart ayarları hücresel bölümünde yer alıyor.

    1. Pin kodunu hatırlamıyorsanız, bloke edip, Puk kodu yardımıyla yeni kod belirlemelisiniz. Puk kodunuz sim kartınızın içinden çıkarıldığı büyük kartta yazar. Veya müşteri hizmetlerini arayarak da Puk kodunuzu isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir