Akıllı telefonların bir çoğunda olduğu gibi Apple’ın tüm iPhone modelleri de herhangi bir nedenle sıfırlandıktan sonra ya da sıfır alındığında kutudan çıkarıldıktan sonra kuruluma ihtiyaç duyar. Yani menüye ulaşabilmek için cihaz üzerinden bir takım aşamalar geçmelisiniz. Kurulum oldukça basit ve zahmetsiz.

Anlatacağımız yöntem iPhone 3, iPhone 4-4S, iPhone 5-5C-5S ile iPhone 6/6 Plus, iPhone 7/7Plus, iPhone 8/8Plus ve iPhone X gibi tüm iPhone modelleri ile iPad ürünleri için geçerlidir. Bu yüzden yapılacak olan işleme işletim sistemi yani iOS kurulumu da denilebilir.

iPhone kurulumu sırasında cihazda bir sim kart bulunması gerektiğini unutmayın! Sim kartın illa çalışması gerekmez. Yuvaya oturması ve telefon tarafından görülmesi yeterli olacaktır.

Kurulum için geçmeniz gereken aşamalar şu şekilde;

Dil seçimi: Telefonu kullanacığınız dili bulup üzerine dokunun.

Ülkenizi veya bölgenizi seçin: Telefonun kullanılacağı ülkeyi seçmeniz gerekecek. İşletim sistemi bazı özel ayarlar için buna gerek duyar.

Bir Wi-Fi Ağı seçin: İşletim sistemi daha sonraki bazı aşamalarda internet bağlantısına gerek duyar ve bunun için sizden kablosuz bir ağa bağlanmanızı ister. Bazı model veya versiyonlarda sim kartınız tarafından sağlanan interneti de kullanmanız mümkün oluyor. Kablosuz bir ağa bağlanamazsanız ‘Hücresel Veriyi Kullan’ seçeneğine dokunmanız gerekir. Telefona internet sağlandığında telefon etkinleştirme işlemini yaparak diğer seçeneklere geçer.

Bu bölümden sonraki tüm kısımlar için daha sonra ayar değişikliği yapılabilir. 

Konum Servisleri: Cihazın konum özelliğini hemen kullacaksanız Konumu etkinleştir, kullanmayacaksanız Konumumu etkinleştirme’ seçeneğine dokunmanız gerekir.

iPhone’u Ayarla: Bu aşamada cihaz sizi tanımak isteyecektir. Size en uygun seçeneğe dokunup sonraki aşamaya geçin.

Apple Kimliği: Daha sonra ayarlanabilecek bu seçeneği ‘Bu adımı atla’ yazısı üzerine dokunarak geçebilirsiniz.

Hüküm ve Koşullar: Yani kullanıcı sözleşmesi. Bunun kabul etmeniz gerekir.

Kilitler ve Siri: Telefon kurulum aşamasında herhangi bir kilit kurup kurmayacağınız ve Siri’yi kullanıp kullanmayacağınızı sorar. Tercihlerinizi yapın ve son olarak ‘Başla‘ seçeneğine dokunarak menüye ulaşın. İşlem tamam!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir