Apple iPhone Modellerinde İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Apple marka akıllı telefonlarda da diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi internet paylaşımı yapabilmek yani iPhone’u modem olarak kullanabilmek mümkün. Üstelik bu seçenekler günümüzde hemen bağlantı yöntemini destekliyor. İşletim sisteminiz güncelse aşağıda anlatacağımız yöntemlerle başka cihazlarla internet paylaşımı sağlayabilirsiniz.

Apple iPhone modellerinde internet paylaşımı yapabilmek için 3 farklı yol bulunur. İlgili bölüme ulaşabilmek için Menü> Ayarlar> Kişisel Erişim Noktası yörüngesini izlemelisiniz. Burada ilk sırada ‘Kişisel Erişim Noktası‘ butonunu göreceksiniz. Bu butonu aktifleştirip, internet paylaşım şeklini seçmeniz yeterli olacak.

İnternet paylaşım şeklinize göre karşıdaki cihaz size rahatlıkla bağlanabilir. İsterseniz ilgili menüden telefonunuza bir şifre belirleyebilirsiniz. Cihaz adı için ise daha önce kurulum aşamasında telefonunuz için belirlediğiniz isim geçerli olacak.

Peki bu paylaşım seçeneklerinin detayları neler?

Wi-Fi
Bu seçenekle telefonunuz kablosuz modeme dönüşecektir. Bu şekilde diğer cihazlar kablosuz ağ aratması yaparak telefonunuza bağlanabilecek.

Bluetooth
Bluetooth seçeneğiyle sadece Bluetooth özelliği bulunan bilgisayarlar ve iPhonelar ile internet paylaşımı sağlayabilirsiniz.

USB
Yine aynı şekilde sadece veri(data) kablosuyla telefonunuzu bağlayabileceğiniz cihazlar ile internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bu seçenek daha çok bilgisayarlar ile internet paylaşılırken kullanılır.

Anlattığımız yöntem iPhone 3G-3GS, iPhone 4-4S, iPhone 5-5C-5S ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus gibi tüm Apple marka akıllı telefonlar için geçerlidir. Ayrıca aynı mantık iPad cihazlarında da işler.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir