Arama bekletme özelliği, kullanıcı görüşme yaptığı anda arkadan gelen çağrıların kullacıya bildirilmesini sağlar. Yani kullanıcıya görüşmeyken arkadan bir çağrı gelmesi durumunda bilgi verilmesi arama bekletme özelliğinin açık olmasıyla mümkün olur. Bu telefonunuzdan duyacağınız bir sinyal sesi şeklinde gerçekleşir. Aynı mantıkla karşı tarafa da bir meşgul tonu yerine ‘Aradığınız kişi başka bir numarayla görüşüyor’ şeklinde uyarı yapılmasına imkan tanır. Bu özellik bazı telefonlarda ‘Çağrı Bekletme‘ olarak da adlandırılır.

Arama bekletme özelliği tüm cep telefonlarında olduğu gibi akıllı telefonlarda da mevcuttur. Apple iPhone modellerinde de arama bekletme özelliğini kullanarak siz görüşmedeyken aynı anda sizi kimlerin aradığını görebilirsiniz. Yine aynı şekilde siz görüşmedeyken sizi arayanlara da ‘Aradığınız kişi başka bir numarayla görüşüyor!’ şeklinde bilgi verilmesi sağlanır.

Apple iPhone modellerinde arama bekletme özelliğini açabilmek için Menü> Ayarlar> Telefon> Arama Bekletme yörüngesini izleyip, özelliği aktif hale getirmeniz gerekir.

İşlemin örneğini ‘Kullanıcıya Desterk‘ videomuzda görebilirsiniz.

Kapatmak için de aynı yörüngeyi izleyip butonu kapalı konuma getirmeniz yeterli olacak.

Android telefonlarda ‘Arama(Çağrı) Bekletme’ özelliğinin nasıl açılıp, kapandığını görmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir