Apple, iPhone 7’yi Tanıtıyor!

Amerikalı teknoloji devi Apple, San Francisco’da düzenlediği etkinlikle tanıyor. Aslına bakılırsa etkinlik 20:00 itibariyle başladı ancak öncelik Apple’ın yeni akıllı saatine verildi. 20:55 itibariyle sahneyi devralan şirket CEO’su Tim Cook, yeni iPhone için ilk bilgileri vermeye başladı. (SÜREKLİ GÜNCELLENİYOR!)

Tim Cook’un iPhone hakkında verdiği ilk çarpıcı bilgi iPhone satışları başladığından bugüne kadar 1 milyar satış adedine ulaşılmış olması.

Bunun yanında yeni işletim sistemi ile ilgili de üstü körü bazı bilgiler sonrası iPhone 7 göründü. İlk görüntü ise sızıntılara konu olan çift kamerası oldu.

Sonrasında sunum için sahnedeki isim değişti ve iPhone 7’nin üretim aşamalarını anlatan bir video katılımcılarla paylaşıldı.

Yeni iPhone parlak siyah, siyah altın, gri ve Rose Gold olmak üzere 5 farklı renk ile satışa çıkacak.

iphone-7-tanitiliyor

21:05 – iPhone 7 su ve toza dayanıklı olarak tüketiciyle buluşacak.

21:07 – Yeni kamera f/1.8 diyafram açıklığına sahip ve 12 megapiksel. Kamera bir çok açıdan geliştirilmiş.

21:11 – Ön kamera 7 megapiksel ve HD çözünürlüğe sahip.

Tasarım iPhone 6 serisi ile çok benzer. Genel hatlar aynı fakat ustaca güncellenmiş gibi duruyor


iphone-7-kamerasi

21:13 – iPhone 7 Plus’a geçildi. Büyük versiyon çift kameralı ve ikisi de 12 megapiksel. Bir tanesi geniş açılı çekimler için diğerine yardımcı oluyor.

21:15 – Yeni kameralar ve geniş açılı çekimler üzerinde duruluyor.


iphone-7-ve-iphone-7-plus

21:17 – Çift kamera ve yeni yazılımlar derinliği algılayabiliyor.

21:25 – Yine sızıntılara konu olduğu üzere telefonda kulaklık girişi için 3.5 mm jack girişi yok. Kulaklık kutudan çıkan bir aparat sayesinde şarj girişinden telefona bağlanıyor.

iphone-7-kulaklik-girisi

21:30 – Yeni kulaklıklar üzerinde durulmaya devam ediliyor. Kutudan çıkan aparat dışında tüketicilere kablosuz kulaklık seçeneği de sunulacak. Tabi bu yeni kablosuz kulaklıklar ek ücrete tabi. Fiyatı 159 Dolar.

21:32 – Kablosuz kulaklıkların akıllı bir kutusu var ve bu kutu açıldığında telefon otomatik olarak kulaklığı algılıyor. Yani kurulum oldukça basit.

21:34 – Apple’ın yakın zamanda satın aldığı Beats’in de bir kaç yeni modeli gösterildikten sonra diğer yeniliklere geçildi.

21:36 – Performans detaylarına geçildi.

21:37 – 64-bit, 4 çekirdekli A10 işlemci tanıtlıyor. A10, A8’den 2 kat daha hızlı.

iphone-7-islemci

21:39 – Yeni GPU yani görüntü işlemcisi önceki versiyonlara göre %66 oranında daha az güç tüketiyor. Yeni GPU özellikle oyunlarda tüketicileri sevindirecek gibi duruyor.

21:40 – Sahneye çıkan oyun geliştiricisi bir bayanın söylediklerine göre iPhone 7’den önce mümkün olmayan bir çok görsel efekt oyunlar için artık mümkün.

21:43 – Yeni iPhone’ların pil yani batarya detaylarına geçildi. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bugüne kadarki en iyi pil ömrüne sahip Apple akıllı telefonları olacak. Ama sunulan avantajlar sadece bir kaç saat.

21:44 – Yeni iPhone’ların öne çıkan özellikleri sıralanıyor. iPhone 7 bir önceki nesilde olduğu gibi 4.7 inç ve iPhone 7 Plus da yine aynı şekilde 5.5 inç.

21:45 – Sanırız bugüne kadar yapılan sızıntıların en büyük çuvallaması iPhone 7 Pro oldu! Böyle bir ürün yok!

21:46 – Apple’ın yeni akıllı telefonları için hazırlanmış bir tanıtım videosu ile genel özelliklerin üstünden geçiliyor.

Apple bu etkinlikte de önemli bir donanım olan Ram bilgisine değinmedi.

21:48 – Fiyatlar önceki modellerle aynı. Tabi bunun ülkemize yansıması ne şekilde olacak göreceğiz.

iphone-7-fiyati

Yeni Apple akıllı telefonları iPhone 7 serisi bu Cuma ön siparişe açılacak. Ancak bu ülkemiz için geçerli değil. Bizim bir kaç hafta daha beklememiz gerekecek.

21:50 – iOS 10, 13 Eylül’de dağıtılmaya başlanacak.

Tim Cook yeniden sahnede ve etkinliği bitirmesi için sürpriz bir şekilde Sia’yı sahneye davet etti. Sia arka plan yansıtılan bir video ve dansçılar eşliğinde yeni şarkısıyla sahnede.

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “Apple, iPhone 7’yi Tanıtıyor!

  1. iphone 6s den tek farkı kamera ve videoda geliştirmeler dışında nerede işe bir şey yok..
    İphone 8 bekliyeyim en iyisi..

  2. Sabit bir kalıptan dışarıya çıkmaz oldular iphone 7 almak isteyenlere sunduğu tek özellik neredeyse kamera onun dışında ekstra bir özelliği yok alınması için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir