Apple iPhone 6S akıllı telefonunuzda sürekli donmalar, takılmalar, kasılmalar başladıysa, telefonunuz sürekli kapanıp-açılıyorsa, sürekli hata vermeye başladıysa ya da parolalarınızla ilgili sıkıntılar yaşamaya başladıysanız ilk olarak format atma işlemiyle sorunlardan kurtulmayı denemelisiniz. Format atma işlemi akıllı telefonlara herhangi bir zarar vermediği gibi aksi bir durum oluşmadıkça eskisinden daha iyi çalışmasını da sağlar.

iPhone 6S modelinde format atma işlemi için 2 farklı seçenek bulunur. Bunlardan ilki menü üzerinden içerik ve ayar sıfırlaması yapmak, diğeri ise iTunes yardımıyla baştan yazılım yüklemesi sağlamak. Dolayısıyla iPhone 6’da format için herhangi bir kod ve tuşlarla format imkanı yoktur!

iPhone 6S’inizi formatlamaya karar verdiğinizde işlem öncesi veri yedeği almayı, şarj düzeyinin en az %25 olması gerektiğini unutmayın ve iPhone’umu Bul özelliğini kapatın. iPhone’umu Bul özelliğinin açık olması durumunda işlem sırasında telefon App Store ya da iCloud hesap bilgilerinizi girmenizi isteyecektir.

İlk seçeneğiniz için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerik ve Ayarları Sil> iPhone’u sil yörüngesi izlemeli ve onay vermelisiniz.iphone-6s-plus-hard-format-atma

İşlem örneğini genel bir başlık altında anlatım yaptığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzdan izleyebilirsiniz.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir