Apple iPhone 6 Plus Modeline Nasıl Format Atılır?

Apple iPhone 6 Plus akıllı telefonunuz sürekli hata vermeye başladığında, donma-kasılma gibi sıkıntılar yaşatıyorsa ya da parola-kilit problemleri yaşıyorsanız, format atma işlemiyle bu gibi sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün. Format atma işlemi akıllı telefonunuza herhangi bir zarar vermeyeceği gibi işlem sırasında bir aksilik oluşmaması durumunda da daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

iPhone 6 Plus modeli için de kardeş modellerinde olduğu gibi 2 farklı format atma yöntemi bulunur. Ancak bunlar ne bir format kodu ne de tuşlarla format şeklindedir! İlk yöntem için menü üzerinden ilgili yörünge izlenmeli, diğer yöntem için ise iTunes programı ile yazılım yüklemesi yapılmalı.

Format atma işlemi için karar verdiğinizde veri yedeği almayı ve şarj düzeyinin en az %25 olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca iPhone’umu Bul özelliğinin de kapalı olması gerekecek. Aksi halde telefon işlem sırasında sizden App Store veya iCloud bilgisi ister!

İlk format yöntemi için menü üzerinden Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil> iPhone’u sil yörüngesi izlenip onay verilmeli.

İşlem örneğini genel bir başlık altında anlattığımız ‘Kullanıcıya Destek’ videosunda görebilirsiniz.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir