Apple iPhone 6 Plus Ekran Görüntüsü Alma

Apple iPhone 6 Plus telefonunuzda, tıpkı diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi ekran görüntüsü almanız mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemi doğru olarak kullanıp, telefonun bazı fiziksel tuşlarıyla işlem yapmanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an akıllı telefonun ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, daha sonra üzerinde düzenleme yapılmasına ya da paylaşılmasına imkan tanır ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. şekillerde adlandırılır.

Daha önce ‘Apple iPhone Ekran Görüntüsü Alma‘ başlığı altında iPhone modelleri için ekran görüntüsü alma yöntemini paylaşmıştık. iPhone 6 Plus modelinde de durum değişmiyor.

iPhone 6 Plus modelinde ekran görüntüsü alabilmek için görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi kısa bir süreyle açma-kapama(kilit) tuşuna ve ana ekran tuşuna(orta tuş) basın!

Tuşları birlikte bıraktığınızda ekran görüntüsü alınacaktır.

apple-iphone-6-plus-ekran-goruntusu-almaEğer anlattığımız şekilde ekran görüntüsü alamazsanız kısa bir süre kilit tuşuna basıp, ‘Kapat’ yazısı belirmeden ana ekran tuşuna basmayı deneyebilirsiniz.

İşlemi doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görürsünüz. Yakaladığınız görüntüyü menüdeki ‘Fotoğraflar’ ikonu altında bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir