Apple iPhone 6 akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında, size hiç bir şekilde tepki vermediğinde, istediğiniz işlemi yapmadığında öncelikle reset atmayı denemelisiniz. Reset atma işlemiyle telefonunuzun sıkıntısının geçici olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Reset atma işlemi iPhone 6 gibi bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan tüm akıllı telefonlar için uygulanabilir. Bu şekilde kullanıcı basit bir işlemle, ilk anda cihaz sıkıntısının donanımsal ya da yazılımsal olup olmadığını anlayabilir.

Reset atma işleminin tek amacı cihazı yeniden başlatmaktır. Bu yüzden akıllı telefonunuz herhangi bir zarar görmeyecektir.

Apple iPhone 6 akıllı telefonunuza reset atmak için ana ekran(home) ve kilit(güç) tuşlarına birlikte basarak, telefon kapanana kadar beklemelisiniz. Telefon kapandığında tuşları bırakabilirsiniz. İşlemin örneğini videomuzda bulmanız mümkün.

Eğer bu yolu denemenize rağmen cihaz açıldığında hala tepki vermiyorsa, donanımsal bir sıkıntı baş göstermiş olabilir. Bu aşamada aklınıza ilk önce dokunmatik gelmeli. Bir kaç deneme sonunda dokunmatik tepkisiz kalmaya devam ediyorsa bir teknik servise danışmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir