Apple iPhone 6 telefonunuzda, tıpkı diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi ekran görüntüsü almanız mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemi doğru olarak kullanıp, telefonun bazı fiziksel tuşlarıyla işlem yapmanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an akıllı telefonun ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, daha sonra üzerinde düzenleme yapılmasına ya da paylaşılmasına imkan tanır ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. şekillerde adlandırılır.

Daha önce ‘Apple iPhone Ekran Görüntüsü Alma‘ başlığı altında 5S öncesi modellerin ekran görüntüsü alınma yöntemini paylaşmıştık. Aynı yöntem iPhone 6 için de geçerlidir.

iPhone 6 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi kısa bir süreyle açma-kapama(kilit) ve ana ekran(home) tuşlarına birlikte basın ve aynı anda bırakın.

İşlemin örneğini videomuzda görebilirsiniz.

Eğer anlattığımız şekilde ekran görüntüsü alamazsanız kısa bir süre kilit tuşuna basıp, ‘Kapat’ yazısı belirmeden ana ekran tuşuna basmayı deneyebilirsiniz.

İşlemi doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görürsünüz. Yakaladığınız görüntüyü menüdeki ‘Fotoğraflar’ ikonu altında bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir