Apple iPhone 5S akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar meydana gelmeye başladığında, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak veya parolalardan kurtulmak istediğinizde, telefonunuzu formatlamanız gerekir. Formatlama işlemi telefona herhangi bir zarar vermeyecek ve aksi bir durum oluşmadıkça eskisinden daha iyi çalışmasını sağlayacak.

iPhone 5S modeline format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Ancak bunlar ne bir format kodu ne de tuşlarla format atma şeklinde. İlk yol için menü üzerindeki ilgili yörünge izlenmeli, diğer yol için ise iTunes ile sıfırdan yazılım yüklemesi yapılmalı.

Format atmaya karar verdiğinizde öncelikle mümkünse veri yedeği alın. Telefon şarj düzeyinin en az %25 olduğundan emin olarak iPhone’umu bul özelliğini de kapatmak cihazı hazır hale getirecektir.

İlk yöntem için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerikleri ve Ayarları Sıfırla> iPhone’u sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

İşlemin örneğini genel bir başlık altında anlatım yaptığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda bulabilirsiniz.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

2 thoughts on “Apple iPhone 5S Modeline Nasıl Format Atılır?”
  1. merhaba ben apple 5 kulanıyordum cihazı degiştirp 5s aldım sonra yedeklediğim 5 bilgilerimi girdim pc yedeklemiyi yükledikten sonra 5s olan cıhazım 5 gibi oldu bı cok fark ortaya cıktı sistemi nasıl düzelte bilirim

    1. Merhaba, 5sin 5ten farkı donanımsaldır. Yanı içindeki yazılım aynıdır. 5ten yedekleme yapıp 5se yükleme yaparsanız bütün ayarlarınız vs. Yeni cihazınıza yüklenir. Bu normal bir şey yani.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir