Apple iPhone 5C akıllı telefonunuzda yazılımsal sorunlardan şüphelendiğinizde, tek seferde ayar veri ya da veri sıfırlaması yapmak veya herhangi bir parola sorunu yaşadığınızda ilk olarak telefona format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefona zarar vermeyeceği gibi daha da iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Diğer iPhone modellerinde olduğu gibi iPhone 5C’de de format işlemi için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menü üzerinden ilgili yörüngeler izlenmeli, diğer yol için ise bilgisayar üzerinden iTunes programı kullanılmalı. Çünkü iPhone 5C modeli için herhangi bir format kodu bulunmaz ve Android telefonlar gibi tuşlarla formatlamak da mümkün olmaz.

Formatlamaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alın, şarj düzeyinin en az %25 olduğuna emin olun ve iPhone’umu Bul özelliğini kapatın! iPhone’umu Bul özelliğinin açık olması durumunda işlem sırasında App Store veya iCloud hesap bilgilerini girmeniz gerekir.

Kullanabileceğiniz ilk yöntem için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerikleri ve Ayarları sil> iPhone’u sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz.

İşlem örneğini daha önce genel bir başlık altında anlattığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir