Apple iPhone 5 Modeline Nasıl Format Atılır?

Apple iPhone 5 akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar oluşmaya başladıysa, tek seferde ayar ve veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız ya da herhangi bir nedenle telefonu fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız öncelikle telefona format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi cihaza herhangi bir zarar vermeyeceği gibi eskisinden daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Tüm iPhone modelleri gibi iPhone 5 modelinde de format atma için 2 farklı yol var. Bunlardan ilki için telefonun menüsünde, diğer yol için ise bilgisayardan yazılım yüklemesi yapılacağı için iTunes masaüstü programından faydalanmanız gerekir. Yani iPhone 5 için herhangi bir format kodu bulunmaz ve Android telefonlar gibi tuşlarla format atmanız da mümkün olmaz!

Format atmaya karar verdiyseniz öncelikle mümkünse veri yedeği alın ve telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın. Ayrıca iPhone’umu Bul özelliğini de kapatmalısınız. Aksi taktirde işlem sırasında App Store ya da iCloud hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir!

Apple iPhone 5 akıllı telefonunuz format atabilmek için kullanacağınız ilk yöntem için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerikleri ve Ayarları sil> iPhone’u sil yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz.

İşlemin örneğini genel bir başlık altında anlattığımız ‘Kullanıcıya Destek’ videomuzdan görebilirsiniz.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir