Apple iPhone 4S Modeline Nasıl Format Atılır?

Apple iPhone 4S akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar yaşamaya başladığınızda, bu sorunlardan kurtulmak için ilk olarak telefonu formatlamayı düşünmelisiniz. Formatlama işlemi telefona herhangi bir zarar vermeyeceği gibi daha iyi bir performans sunmasını sağlayacaktır.

Tüm iPhone modellerinde olduğu gibi iPhone 4S modelinde de format atabilmek için 2 farklı yol var. Bunlardan ilki menü üzerinden fabrika ayarları sıfırlaması yapmakken diğeri baştan yazılım yüklemek şeklinde. Yani iPhone 4S için format için herhangi bir kod yokken, Android cihazlarda olduğu gibi tuşlarla format atma şansınız da yok!

Telefonunuzu formatlamak istediğinizde mümkünse veri yedeği alın ve telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

iPhone 4S modeline format atabileceğiniz ilk yol için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm içerikleri ve ayarları sil> iPhone’u sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz.

Bu aşamada unutmamanız gereken bir nokta var; iPhone’umu Bul özelliği kapalı olmalı. Aksi taktirde akıllı telefonunuz App Store ya da iCloud bilgilerini isteyecektir.

İşlemin örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzdan izleyebilirsiniz.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir