Apple iPhone 4 Modeline Nasıl Reset Atılır?

Apple iPhone 4 akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında, hiç bir şekilde size tepki vermediğinde ilk olarak telefona reset atmayı denemelisiniz. Reset atma işlemi telefona herhangi bir zarar vermediği gibi aksi bir arıza söz konusu olmadıkça telefonun normal olarak çalışmasını sağlayacaktır.

Özellikle iOS 8 güncellemesi sonrası çok fazla yorulmaması gereken bir model haline gelen iPhone 4, takılı kaldığında ancak resetle kendine gelebilir. Reset işlemin telefonun o anki tüm işlemleri sonlandırarak, yeniden başlamasını sağlayacaktır.

iPhone 4 modelinde de reset atma yöntemi diğer iPhonelarla aynı. Yapılması gereken ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak 10 saniye kadar beklemek. İşlemin örneğini videomuzda görebilirsiniz.

Yöntemi doğru uyguladığınızda telefon tamamen kapanacak ve normal bir şekilde yeniden başlayacak.

apple-iphone-4-dondu-reset-atmaİşlemi yapmanıza rağmen, telefon açıldığında hala tepki vermiyorsa donanımsal bir arızadan şüphelenmelisiniz. Bu tip durumlarda akla ilk olarak dokunmatik gelir. Dokunmatikten şüphelendiğinizde bir teknik servise başvurmalısınız.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir