Apple iPhone 4 Modeline Nasıl Format Atılır?

Apple iPhone 4 akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problem oluştuğunda ilk olarak format atma işlemini denemelisiniz. Format atma işlemi telefonunuza herhangi bir zarar vermediği gibi akıllı telefonun daha iyi bir performansla çalışmasını sağlayacaktır.

iPhone modellerinde format atma işlemi için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki menü üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlama yapmakken diğeri telefona baştan yazılım yüklemesi yapmak şeklindedir.

Android telefonların aksine iPhone modellerine tuşlarla format atamazsanız! Ayrıca iPhone modellerinde format için herhangi bir kod da bulunmaz!

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

iPhone 4’ünüze format atmaya karar verdiğinizde ilk olarak açıksa ‘iPhone’umu bul’ özelliğini kapatmalısınız. Bunun için App Store ya da iCloud hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Apple iPhone 4 akıllı telefonunuzu format atmak için kullanabileceğiniz ilk yol için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm içerikleri ve ayarları sıfırla> iPhone’u sil yörüngesini izlemelisiniz. Verilecek onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar. İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzdan izleyebilirsiniz.

Diğer yöntem olan baştan yazılım yüklemesi yapma işlemi için ise daha önce genel bir başlık altında anlattığımız makaleye göz atabilirsiniz.

Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işleminden sonra kurulum aşamasına geçer. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirisiniz.

Apple iPhone Modellerinde Nasıl Kurulum Yapılır?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir