Apple iPhone 3GS donarsa, takılı kalırsa yani size hiç bir şekilde karşılık vermezse, ilk yapmanız gereken reset atmak olmalı. Reset atma işlemi sıkışmış işletim sistemini yeniden başlatacak ve herhangi bir veri kaybına neden olmayacak. Telefona herhangi bir zararı olmayan bu işlem ile akıllı telefonunuza yeniden erişim sağlayabileceksiniz.

Apple akıllı telefonları uzun süre kapatılmadığında kendini güvenli moda alarak, ekrana görüntü vermez. Bu durumda da reset atma işlemi sorununuzu çözecektir.

iPhone 3GS modeline reset atma yöntemi de diğer iPhone modelleriyle aynıdır. Yapmanız gereken görsel ve videodaki gibi ana ekran tuşu ve güç(kilit) tuşlarına yaklaşık 10 saniye süreyle, Apple logosunu(elma) görene kadar beklemek. Apple logosu belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

apple-iphone-3gs-reset-atmaTelefon yeniden başlamasına rağmen hala size tepki vermiyorsa bu durumda başka bir arıza var demektir. Bu yazılımsal da olabilir, dokunmatikten kaynaklı bir arızada. Eğer tehşis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

iPhone 3GS akıllı telefonunuz dönem dönem sürekli donarak, takılı kalıyorsa bu durumda formatlama işlemi sorunu çözecektir. Nasıl yapıldığını görmek için; Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir