Apple iPhone 3GS Modeline Nasıl Format Atılır?

Apple iPhone 3GS akıllı telefonunuzda yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, sürekli hatalarla karşılaşıyorsanız veya tek seferde ayar-veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız ilk önce telefona format atarak bu sorunları aşmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefonu sadece fabrika ayarlarına döndüreceğinden herhangi bir zararı yoktur ve telefonun eskisinden daha iyi çalışması sağlar.

Format atma işlemine karar verdiyse mümkse önce veri yedeği alın, şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın ve iPhone’umu bul özelliğini kapatın. iPhone’umu Bul özelliğinin açık olması durumunda telefon işlem sırasında bu bilgileri isteyecektir.

Apple iPhone modelleri için bir format kodu yoktur ve diğer bir çok akıllı telefon gibi tuşlarla formatlanması da mümkün değildir. iPhone 3GS modeline format atabilmek için 2 farklı yol var. Bunlardan ilki menü üzerinden fabrika ayar sıfırlaması yapmak, diğeri ise iTunes yardımıyla bilgisayardan yazılım yüklemek.

İlk yol için menü üzerinden Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerikleri ve Ayarları sil> iPhone Sil x 2 yörüngesini izlemelisiniz. İkinci kez iPhone’u Sil seçeneğine bastığınızda telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlayarak kurulum aşamasına geçer.

Diğer yol olan ve telefonunuzdaki kilitlerin kalkmasını da sağlayan baştan yazılım yüklemesi için de yine daha önce genel bir başlık atında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi sonrası kurulum aşamasına geçecektir. Kurulumun nasıl yapıldığını görmek için buraya tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.