Giyilebilir kamera için patent alan Apple, bu alanda ürettiği ürünlerle bir hayli başarı yakalayan GoPro’ya rakip olacak bir cihaz üretmeye hazırlandığı iddia ediliyor!

Patent savaşlarında yeni bir cephe açıldı. Bir süredir giyilebilir teknolojik ürünlerin geliştirilmesine ağırlık veren Apple’ın son hamlesi GoPro’un action camera sektöründeki monopolisini sarsabilir.

Giyilebilir kamera için patent başvurusunda bulunan Apple’ın öznümüzdeki dönemde GoPro benzeri giyilebilir bir kamera üretmeye hazırlandığı iddia ediliyor.

ABD merkezli teknoloji devine yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Apple’ın pantentini aldığı yeni cihazı sualtına ses ve video kaydı yapabilecek.

apple-gopro

GoPro’nun bir süredir önemli bir satış perfornmansı göstermesinin ardından teknoloji devlerin bu sektöre olan ilgisi artmıştı. Dijital fotoğraf makinalarının yaygınlaşmasının ardıdından sektördeki ağırlığını kaybeden Paloroid de geçtiğimiz aylarda bu sektöre adım atmıştı.

9 Eylül’de iphone 6 ve 6 Plus ile beraber görücüye çıkarılan Apple’ın akıllı saaatiApple Watch bu sene raflardaki yerini alacak. Şirketin bu  ürünü piyasaya süreceği kesin tarih henüz bilinmezken, Apple Watch’un 2015’in ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Bu sene ilk güyilebilir ürünü olan Apple Watch’u piyasaya sürmeye hazırlanan Apple, iddialar hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Ntvmsbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir