Apple, 2015’in ilk haftasında 500 milyon dolarlık gelir elde eden App Store’un 1 Ocak’ta da satış rekoru kırdığını açıkladı!

Apple, online mağazası App Store’da 1 Ocak günü mağazanın tarihinde şimdiye dek yapılan en büyük satışın gerçekleştiğini açıkladı.

2015’in ilk haftasında 500 milyon dolarlık gelir elde eden App Store, sadece 2014 yılında platforma uygulama geliştiren kişi ve şirketlere 10 milyar dolar kazandırdı.

Şirketten yapılan açıklamada iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlar için üretilen uygulamaların geliştiricilerine bugüne kadar 25 milyar dolar ödendi.

2014’ün son haftalarında “Apps for Red” isimli bir kampanya başlatan ABD merkezli teknoloji devi, kampanya boyunca App Store’daki ürünlerin rengini kırmızıya çevirmiş ve bu süre boyunca yapılan satışlardan elde edilen gelirin bir bölümünü AIDS’e karşı verilen küresel mücadelede kullanılmak üzere yardım kuruluşlarına bağışlamıştı.

app-store

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu kampanya kapsamında 20 milyon dolar bağışlayan Apple, bugüne kadar yaptığı bağış miktarını 100 milyon dolara çıkardı.

Ntvmsnbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir