Angry Birds Star Wars Çıktı!

Rovio’nun yeni Angry Birds’ü bugün piyasaya sürüldü. Oyun şu anda iOS, Android, Windows Phone, Amazon Kindle Fire, Mac OS X ve PC platformları için aktif durumda ve Windows 8 kullanıcıları da rahatça oynayabilirler.

Oyunda kızgın kuşlarımız Luke Skywalker, Han Solo, Prenses Leia, Chewbacca, R2-D2 ve C3PO tarafından temsil edilirken domuzcuklar ise Darth Vader, Tusken Raiderlar, Stormtrooperlar ve diğer kötü karakterlar tarafından temsil ediliyorlar. Oyunu kendinize uygun platform için indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz; AndroidiPhoneiPadMac .

 

Serinin son ürünü de diğerleri gibi çok tutarak ilk haftasından 1 milyonun üzerinde indirildi. Star Wars’da doğal olarak uzayda geçtiğinden serinin bir önceki ürünü Space’le büyük benzerlikler gösteriyor. Çekim kuvvetleri, nişan alma ve görevlerin yapıldığı ortamlar benzer… Bunun yanında görevli kuşlarımıza da çeşitli özellikler yüklenmiş. Örneğin klasik kırmızı kuşumuza bir ışın kılıcı verilmiş ve gönderdiğiniz yerde bu kılıcı aktifleştirerek etrafında döndürüyor, sarı kuşumuz ise hedefe lazerle tabancayla ateş ediyor, en büyük asabi kuşumuzun ise rengi değişerek kahverengi olmuş ve düştüğü yeri sallar hale gelmiş. Oyun yine zevkli ve sürükleyici, insanları işinden etmesi kaçınılmaz… Gerçi yapılan son araştırmalara göre ofiste dikkati toparlamaya yardımcı oluyormuş. :) İndirin ve mobil cihazınızla eğlenin diyoruz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir