Angry Birds Star Wars 2 Geliyor

Angry Birds Star Wars 2’nin çıkışı hakkında Rovio cephesinden yepyeni bilgiler geldi. Oyuna dair 26 Ağustos’ta önemli gelişmeler olacak.

iOS, Android ve Windows Phone sürümleri aynı andan çıkacak olan oyun için Rovio, çıkış tarihini 19 Eylül olarak belirlemişti.

Oyunun Android kullanıcılarına da bir ayrıcalığı olacak ve oyuna Google Play Store’dan ücretsiz versiyonuna erişim olacak.

Pazartesi günü paylaşılacak bilgi ise merakla bekleniyor. Konunun oyunda kullanılabilecek gerçek karakterler ile alakalı olabileceği ifade edilmişti.

Star Wars karakterleri hem kuşların hem de domuzların kılığına bürünecek. Domuzların tarafında yer alabileceksiniz.

angry birds star wars 2

Daha önce görülmemiş 30 adet yeni karakter ve yepyeni bölümler ile gelecek olan oyundaki en dikkat çekici ayrıntı ise “telepod” adı verilen figürler.  Oyuncak mağazalarından satın alınabilecek olan bu figürler, farklı özellikleri ile oyunun içine dahil edilebilecek.

Hasbro – Rovio işbirliği ile geliştirilen oyuncaklar, akıllı telefonların veya tabletlerin kamerası aracılığı ile taranacak ve bu şekilde oyunun içine dahil olacak.

Bu ilginç gelişme mobil oyun dünyası için de yeni bir modelin ilk adımı olabilir. Bu nedenle yeni oyun, Telepod’lar ile birlikte stratejik bir öneme de sahip olacak gibi görünüyor.

cnnturk.com


Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir