Akıllı telefonlarda uygulamalar çeşitli durumlar için kullanıcıya bildirimde bulunur. Ancak bazı uygulamalar gereğinden fazla bildirim göndererek, kullanıcının canını sıkabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcı duruma müdahale ederek, uygulama bildirimlerini kapatabilir.

Android telefonlarda bu ayarlamanın yapılması 4.1.2 versiyonundan sonra standart bir temele oturdu. Basit bir yolla uygulama bildirimleri kapatılabiliyor.

Anlatacağımız yöntem Android v4.1.2 versiyonu ve üstü tüm işletim sistemleri için geçerlidir. Sadece bazen markaların arayüzlerinden kaynaklı ifade farklılıkları olabilir. Buna rağmen temek mantık değişmeyecektir.

Uygulamanın bildirimde bulunmaması için kullanıcının yapması gereken menü üzerinden Ayarlar> Uygulama yöneticisi yörüngesini izleyip, uygulamaların listelendiği bölüme ulaşmak. Burada bildirimi kapatılmak istenen uygulama bulunmalı ve üzerine dokunulmalı.

Uygulamaya dokunulduğunda hemen sol üst tarafta ‘Bildirimleri göster‘ seçeneği görünecek. Yazının sol tarafında, kutucuktaki tikin kaldırılması uygulamadan bildirim alınmasını engelleyecek.

İlgili uygulamadan tekrar bildirim alabilmek için işlemi tam tersi yönünde uygulamak yeterli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir