Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonunuzda DNS ayarlarında değişiklik yaparak, erişimi engellenmiş sitelere ulaşmak ya da internet hızını arttırmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Android, çeşitli versiyonlara ayrılan bir işletim sistemi ve işlemin gerçekleştirilmesi açısından versiyonlardan ötürü farklılıklar söz konusu. Bu farklılıklar yöntem veya ifade şeklinde değişebiliyor. Daha önceki makalelerimizde bu versiyon farklılıklarına değinmiştik.

DNS değişikliği işlemi için temel mantık bağlantı kurulduktan sonra gelişmiş Wi-Fi ayarlarına ulaşmaktır. Çünkü manuel işlemler  ancak wi-fi üzerinden kurulmuş bağlantılar için yapılabiliyor.Kullandığınız mobil internet paketi için zaten uygulama marketinden uygulama indirmek zorundasınız. Mobil internetin gelişmiş ayarlarına ulaşmak ve üzerinde değişiklik yapmak manuel olarak mümkün değil. Bu nedenle operatörün sağladığı ayarları kullanmak zorundasınız. Aksi taktirde akıllı telefonunuz ya internete giriş yapamaz ya da kullanılan internet çeşitli sorunlar çıkarır. Ancak yardımcı uygulamalar bu konuda yeterli desteği sağlıyor.

İşlemin örneğini videomuzda görebilirsiniz.

Android işletim sisteminin farklı versiyonları için DNS değiştirme yöntemlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Android 2 Versiyonunda DNS Ayarlarına Nasıl Ulaşılır?

Android 4 Versiyonunda DNS Ayarlarına Nasıl Ulaşılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir