Google, mobil cihaz işletim sistemi olan Android’in son versiyonu Marshmallow 6.0 dağıtımına başladı. Her zaman olduğu gibi yeni güncelleme ilk olarak Nexus cihazlarına verildi.

Sonbahar olarak açıklanmasının ardından Eylül ayı için beklentiye giren bir çok teknoloji takipçisinin düşüncülerinin aksine, Android 6.0 Marshmallow dağıtımı Ekim ayı başında başladı. Nexus cihazlar Android 6 Marshmallow güncellemesini almış olsa da diğer üreticilerin cihazları için işler o kadar hızlı olmayacak gibi. Zira henüz bu konuda bir iki üretici dışında resmi açıklama yapan olmadı.

Aslında hangi cihazların Android 6.0 güncellemesini alacağını tahmin etmek zor değil! Büyük üreticilerin yakın zamanda çıkardığı tüm amiral gemiler ve iddialı modeller. Yani piyasada premium cihaz olarak belirtilen hemen her cihaz bu güncellemeyi alacak. Tabi bu güncellemelerin hangi cihaza ne zaman geleceği konusunda resmi açıklamaları beklemek daha doğru olacak.

android-6-marshmallow-hangi-telefonlaraHTC ve Motorola  resmi olarak Android 6.0 Marshmallow alacak  modellerinin listesini resmi olarak açıklamıştı. T-Mobile da diğer üreticileri beklemeden ilgili güncellemeyi alacak ve kendi aracılığıyla satışa sunulan bazı telefonların listesini yayınladı. Bu listeden yer alan akıllı telefonların listesi alfabetik sıraya göre şu şekilde;

HTC One M8
HTC One M9
LG G3
LG G4
LG G Stylo
Google Nexus 5
Google Nexus 6
Google Nexus 7
Google Nexus 9
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note5
Samsung Galaxy Note Edge
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 Edge
Samsung Galaxy S6 Edge+
Samsung Galaxy Tab S2

6 thoughts on “Android 6.0 Marshmallow Dağıtımı Başladı!”
    1. Casper bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak Android 5 Lollipop güncellemesinde çok fazla sorun yaşayan üreticinin Android 6.0 güncellemesini vereceğini de pek sanmıyoruz.

          1. android 5 lollipop da görüntülü görüşme yapamıyoruz bu sorun düzeltilecekmi veya 5.1 güncellemedemi gelmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir