Android 4.0 DNS Ayarı Değiştirme

Android telefonunuzdan yasaklı sitelere girmekte sıkıntı yaşıyorsanız, bu engeli bilgisayarda yaptığınız gibi DNS değiştirerek aşabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki işlemleri sırayla yapmak!

1: Ayarlara girin.
2: Ayarlarda Wi-fi bölümüne girip, Wi-fi’yi aktif hale getirin. Wi-fi açıldığında otomatik olarak bağlı olduğunuz veya kullanılabilir ağların listesi gözükecektir.
3: Bağlı olduğunuz ağ adına basılı tutun ve uyarı kutucuğundaki ‘Ağı değiştir’e dokunun.
4: Ağı değiştir yaptığınızda yeni bir bölüm açılır. Buradaki ‘Gelişmiş Seçenekler‘ sekmesinin hemen yanındaki kutucuğu işaretleyin ve klavyenin altındaki ‘Bitti‘ opsiyonuna dokunun.

Bu aşamada klavye kaybolur. Burada IP ayarlarını ‘Statik‘ yaparak ilerleyin. Statik yapınca aşağıda dns seçenekleri çıkar, buraya dns ayarlarınızı girip kaydet yapıyoruz.

5: Son olarak Wi-Fi özelliğini kapatıp, tekrar açıyoruz. Artık bütün yasaklı sitelere girebilirsiniz!

Elinizde çalışan DNS yoksa aşağıdakileri deneyebilirsiniz.

141.211.144.15
141.211.164.3

8.8.4.4
8.8.8.8

 

Author: Halil Akgül

15 thoughts on “Android 4.0 DNS Ayarı Değiştirme

  1. bir haftadır wi-fi bağlantısı ile uğraşıyordum sayende çözmüş oldum. Çok teşekkürler arkadaşım. Allah ne muradın varsa versin. Emeğine sağlık

  2. arkadaşlar benim dns 1 ve 2 değiştiilemiyor klavye çıkmıyor onlara basınca daha farklı bir yöntem bilen var mı ??

  3. gerçektn teşekkürler torrentz kullanamıyordum şimdi android oyunları ücretsiz indirip oynuyabiliyorum torrent indirip kullanabilirsiniz

  4. Wi-fi üzerinden yaptığımız bu değişiklik ile, 3g bağlantıda da geçerli oluyor mu? yoksa sadece wifi ile bağlandığımızda mı faydası var bu işlemin? Sonuçta sokakta yürürken wifi ile bağlanmıyoruz.

    1. bu işlem wi-fi bağlantıları için geçerli, mobil şebeke bağlantısının dns ayarlarının değişip değişmediği konusunda bilgim yok araştırıp bilgilendirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.