Telefonunuzu rootlama işleminden geçirdiğinizde süper kullanıcı konumuna gelirsiniz. Root işlemi ile telefona kurulacak olan superuser uyguaması size diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim izin isteklerini kontrol etme imkanı verecektir.

Yeterli kod bilgisine sahipseniz veya amacınıza uygun bir uygulamanız varsa telefonda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Örneğin buradaki uygulama ile gereksiz ve istemediğiniz uygulamaları silebilir veya taşıyabilirsiniz.

Aşağıda anlatacağımız yöntem ile siz de Alcatel One Touch 8008X Scribe HD telefonunuzu rootlayabilirsiniz. Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesinde tutun.

İhtiyacınız olan root dosyası:

1: Frama Root 1.6.0

Dosyayı indirdikten sonra winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarıp uygulama dosyasını hafıza kartınıza veya telefon hafızasına atın.

Telefondan Dosya yöneticisini açın. Dosyayı bulun ve kurun. Kurulum esnasında Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğini işaretlemeniz istenebilir. Bu aşamada Ayarlara girip seçeneği aktifleşitrip geri gelin ve uygulamayı kurun. Kurulumdan sonra uygulamayı açın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

alcatel one touch 8008x root yapma

Install SuperSu seçiliyken Boromir butonuna dokunun. Biraz sonra işlem başarılı mesajını göreceksiniz. Uygulamayı kapatıp telefonunuzu yeniden başlatın. Menüyü açın menüde SuperSu veya Superuser uygulamasına bakın. Eğer uygulamayı göremiyorsanız lütfen Google Play Store‘dan SuperSu uygulamaasını indirin. SuperSu uygulamasını açın. Güncelleme isterse Devam butonuna dokunup Normal’i seçin. İşlem bittiğinde telefonunuz rootlanmış demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir